I 18 Voordrachten. Proefvelden. Kostelooze raadplegingen. I van De Minister ad int. J. Helleputte. Ter kennis der hoptelers van Oost-Vlanderen, omschrijving Aalst, wordt gebracht dat aanmoedigingspremies kunnen verleend worden aan een beperkt getal nieuwe proefnemers op draad. Verdere inlichtingen zijn te verkrijgen bij M. Miserez. In den loop der maanden Maart en April, zal er in den school der hopbonden, eene voordracht gehouden worden aangaande 1. Het creosoteeren der hoppestaken. 2. Het benuttigen van klein staaksel. 3. De tusschenplantingen. 4. De ijzerdraad velden, enz. Afzonderlijke berichten zullen de voordrachten op lijds aankondigen. Schriftelijke raadplegingen. De hoptelers uit Braband en Oost- Vlaanderen mogen zich te allen tijde schiiflelyk richten tot de Heercn Staatslandbouwkundigen hunner omschrijving en. voor het Aalstersch- Brabandsch hopkwartier, tot M. MISEREZ, Staatslandbouwkundigen te Aalst, ten einde alle inlichtingen te bekomen betrekkelijk die teelt. Mondelingsche raadplegingen.Alle Zaterdagen, in het lokaal het hopverbond, te Aalst, houdt de Heer Miserez zich ter beschikking dei hoptelers, van S 1/2 tot 9 1/2 ure 's. voormiddags. Alsook te Ninove, in den Keizer lokaal van het plaatselijk land bouwcomice, alle Dijnsdagen van 8 1/2 tol 9 1/2 ure voormiddag. Poperingsch Verbond. De hopboeren uit het land van Poperinge mogen zich altijd wenden voor raadplegingen en inlichtingen lot de volgende hecren M. Vandenwouwer, Staatslandbouwkundigen te lepereii (Oude Houtmarkt, 22) en E. H. De .laegher, algemeenen schrijver van 't Verbond, Gasthuisstraat, 7, te Poperinghc. Het laboratorium en ’t hopmuseum, in het Volkshuis ingericht, zullen open zijn 's Vrijdags (9 lot 12 ure) en 's Zondags (11 tot 12 ure). Een exemplaar van den huldigen omzendbrief zal, door de zorgen van mijn bestuur, aan al de vrije landbouwmaatschappijen gezonden worden. Gelief van uwen kant. Mijnheer de Landbouwkundige, hunne aandacht te vestigen op het belang dat ik er aan hecht, bovenstaande schikkingen te zien onderhouden. Niet alleenlijk hebben deze maatregelen voor doel het beheer te ver gemakkelijken van de voorziene uitgaven op de begrooting van mijn ministerie ingeschreven, maar zij zullen tevens voor gevolg hebben de strekkingen der landbouwvereenigingen vruchtbaarder te maken daar hel vaststellen hunner werkzaamheden in het begin des jaars de leden zal aanzetten aan de prijskampen deel te nemen en er zich, ten gepaste tijde, op toe te leggen. Brussel, den 15 Februari 1908.

De Hopboer (1904-1984) | 1908 | | pagina 8