’t is de moeite niet meer... 19 hopvelden in te richten op draad. di> staken te creosoleercn, klein staakscl aan te schallen, scheikundige meststoffen aan te wenden, Duitsche hopsoorten te beproeven, tusschenplantingen te begaan, verbeterde soorten aan te planten, nieuwe hopasten te bouwen of oude herin te richten, en zoovele andere nuttige raadgevingen te beproeven of aan te kleven, immers 't is de moeite niet meer de hop is oerwezen, zij geldt niet meer t Zoo, zoo Wat zou Ued. zeggen, waarde lezer, van dien zieke die alle voorschriften der genecsheeren van de hand afwijst, alle medica menten onbeproefd laat staan en alle raadgevingen onder den voet trapt, onder voorwendsel dat het de moeite niet meer waard is.. dat hij gaat sterven I... Wat zoudt gij denken van dien drenkeling die spartelend en schreeuwend in het water aan 't verzinken is maar die de redplank of de uitgestokene hand weigert te vatten van den voorbijganger die hem uil zijnen netelachtigen toestand trekken wil, onder voor wendsel dat het de moeite niet meer waard is.... dat hij gaat verdrinken Aardige zieke Zonderlinge drenkeling De eenc en de andere houdt aan zijn geloof zooals de pastoor uit het vertelselken maar even als hij ook, zullen ze beiden onderkomen, terwijl zij die, gelijk de koster deed, aan het gras zich vastklouteren, evenals hij er ongedeerd kunnen van tusschen- komen. Wij aarzelen dan ook niet aan onze hopplanters te verklaren woest liever koster dan pastoor, in andere woorden, zijl gij in nood, grijpt spoedig on zonder veel te redetwisten naar, de redplank die men U aanbiedt. Dan alleen moogt gij wanhopen als gij allo middels beproefd hebt. Welnu, dal hij spreke die ze beproefd heeft Ons dunkt het dat iedereen zwijgt Welaan, Planters, de moed heropgebeurd gewerkt en gehoopt 1 't Is de moeite nog... en des te meer vandoen dat de tijden slecht zijn.

De Hopboer (1904-1984) | 1908 | | pagina 9