6 1 Kan men het inkomen van een hopveld vergrooten Is tussehenplanten mogelijk In den lande van Aalst wordt de hop geplant op 2 meters afstand in en tusschen de rijen zoodanig dat men voor elke groep van 4staken een vierkant heeft van 2x2 meters op eiken hoek van dit vierkant staat een hopkuil. Wij zullen ons hier vergenoegen met de vraag te onderzoeken, Of er buiten de opbrengst in hop, bij onze talrijke Aalstersche en Brabanttche kleine planters, geen middel bestaat hun inkomen te vermeerderen en alle gebeurlijk mislukken der hopoogst te verzachten. Op die vraag antwoorden wij gladweg ja en wij wijzen hun zonder aarzelen, op de tusschenplanting van geschikte vruchten in hunne hopvelden.Deze, onze meening, staven wij op eene drieja renlange opmerkzaamheid en proefneming waarvan wij hier de voornaamste uitslagen willen bespreken. Uit hetgene hooger uiteengezet werd blijkt dus ten klaarste Dat de uitgaven bij de hopteelt aanzienlijk zijn. Voor wat de opbrengst in hpp betreft, wij zijn niet altij 1 bestand deze te beheerschea omdat het weder zich niet laat geleiden. Op den prijs der producten vermogen wij nog min omdat deze eerst en vooral afhankelijk zijn van het wellukken der oogsten, de bedrijvigheid der speculatie, enz al iets wat men niet kan voorzien. Zon is uitgelegd en verrachtveerdigd het gezegde onzer planters t de hon kost ons 50 frank, zij moet dus meer gelden willen wij er aan uit kunnen En als zij het nu niet geldt zooals het ’t geval was binst de twee voorlaatste jaren, zooals het 9 maal gebeurde op de 20 laatste oogsten... Nu, vaarwel ook aan de zeer hooge prijzen 1 Het gelden of ver- koopen der hop aan zeer schoone prijzen wordt meer en meer twij felachtig en onzeker immers er is overvoortbrengst in hop, dewijl haar verbruik eerder zou verminderen zelfs ziet men ze thans bij vruchtbare oogsten opkoopen om in de ijskelders bewaard te blijven en een, twee, driejaar nadien terug voor den dag te komen en aldus het stijgen der nieuwe prijzen te belemmeren... Voorwaar, de gezichteinder Is beneveld voor alwie aan den ouden trant verkleefd zou blijven voor het meerendeel nochtans onzer planters, welke met vooruitstrevende gevoelens bezield zijn, zal die onwêerswolk spoedig verdreven worden.

De Hopboer (1904-1984) | 1910 | | pagina 12