I I V I I I I I V o A 0 I I I I I I g A I I I s <M 7 2 m. S3 -Tusschen de rijen- I <u Nu de hop wordt meestal open gedaan binst de maand Maart tot half April; in 't begin van Mei plaatst men de staken rond half Mei zijn de ranken aangebonden eene maand later is de hop half staak, einde Juli lot half Augusti bereikt zij het toppunt van den groei, bloesemt om eindelijk hare bellen te vormen die rond 8-15 Sep tember volwassen en rijp worden. Wij vestigen er de aandacht op dat rond 15 Juni de hop enkel half staak is gewassen, zonder dat er eene enkel scheerrank te zien is juist op dit oogonblik worden de eerste a keikens of vroege Marjolin-aardappels ter markt gedregen en men ziet de eerste aardbeziën verkoopen. Waarom zou len keikens en aardbtz ë.i in de hoplochtingen niet kunnen groeien zoowel als van welkdanigen akker? ’t Is slechts op het oogonblik van het inoogsten derzelve dat de hop in hare volle ontwikkeling komt, sheerranken schiet, overvloedig voedsel en volle rust vergt. Deze tusschenvruchten vinden er ongetwijfeld plaats genoeg aangezien zij altijd op een minimum afstand van 1 meter van de hopkuilen of bloks blijven zij zijn er niet belommerd om wille dat de hopranken te weinig gevorderd zijn om veel schaduw te veroorzaken zij schijnen oos zelfs in dien toestand meer bevrijd te wezen tegenover den vorst. Wat de hop aangaat wij weten niet hoe zij er zou kunnen door lijden, immers alle grondbewerkingen worden vroeg uitgevoerd, het uitdoen zelf der vroege aardappelen kan weinig of niet den teer of vezelworteltjes der hop hinderen aangezien de knollen maar oppervlakkig geplant zijn en hun wortelgestel uitsluitelijk in de laag ceruismest, hun als voedsel toegediend, ontwikkelen. Overigens men zou zich, om te beginnen, bij eene enkele tusschen- root kunnen bepalen. Dit alles nochtans zijn theoretische beschouwingen welke dienen

De Hopboer (1904-1984) | 1910 | | pagina 13