I Mededeelingen. I 16 H. Miserez. h I Hopbond van Poperingbe. D leden die vóór den 1'» Januari hun jaargeld siet betaald hebben, zullen rond den 1On van Nieuw- jaarsmaand een postkwitantie van 2,10 fr. te huis aangeboden worden (d. i. 2 frank jaargeld, en 10 centiemen voor postonkosten.) De vergadering- van den Hopbond, die gesteld was op 23 Januari zal maar in FEBRUARI gehouden worden Poperingseh Hopverbond. De toezichter der beroepsvereeni - gingen van hopplanters oordeelt het noodig de volgende wettelijke bepalingen te herinneren aan den Secretaris en den Schatbewaarder van eiken bond. Te gepasten tijde zullen wij een even groot getal proefnemers laten opt'eden diemet dezelfde overtuiging zullen komen verklaren dat de tusschenteelt der aardbeziën, hoeweliets meer belemmerend, niet min weuschelijk en voordeelig is als de voorgaande. Welaan kleine hoppeplanters uit Braband en Vlaanderen laat het U geen tweemaal gezeggen. December 1909. 1' Volgens art. 21 der standregels is de schrijver gelast met de geschriften der vereeniging. Hij houdt dus a) een verslagboek (verslagen der algemeene vergaderingen en der bestuurvergaderingen) b) de lijst der leden van de vereeniging (met aanduiding van naam, voornaam, beroep en hoedanigheid van werkend lid ol eerlid.) 2e Volgens art. 22 der standregels houdt de schatbewaarder het rekeningboek. Daartoe moet hij het officieel rekeningboek, door het Ministerie van Nijverheid en Arbeid voorgeschreven, invullen. Om den Staat van goedvinden en schulden op te waken, moet hij op het actief inschrijven a) het inkas (geld in spéciën ofwel op spaarkas geplaatst) b) den inboedel (weerde) van werktuigen aan den bond behoorende Dit laatste werd door een of twee schrijvers vergeten of verwaarloosd.

De Hopboer (1904-1984) | 1910 | | pagina 22