25 Het Engclsch verbindingstelsel met staken. 2° Met die soort van leiding wint men veel in de hoogte wat voordeelig is voor de sterkte der inrichting en ook meer lucht en licht van onder en in ’t midden toelaat door het schuins leiden bekomt men met zes meters hoogte eenen omloop van 7 m. 50 (h 6,50 m.; H 7,50 m.). Het gestel te Poperinghe is gewoonlijk 6.50 hoog. 3° Het beschut ook veel beter den akker tegen den wind die alreeds door de eerste root is afgesloten omdat zij eene beschut tende haag uitmaakt. Men weet dat de wind eene groote vijand is voor de hop in Engeland maakt men zelf schutsels met oude koorden gevlochten en aan palen, langs den kant van de meeste I" De vruchtranken, ook scheerrankon genaamd, hangen niet op on over elkander, zooals het bij do loodrechte leiding ge beurt, en maken ook geeno pakken of bussels, eens dat de plant ten einde geraakt of uitgewassen is. Met dit stelsel hangen al de scheerrankon open, zij hebben meer luchten geven meer bellen; zij groeien gezonder op omdat men geene bellen aantreft welke niet aan het lucht bloot gesteld zijn zij zijn min onderhevig aan het schimmel omdat zij geen bussels kunnen maken als zij ten einde gegroeid zijn hangen de knoppen schuins naar beneden toe. De Engelscbe betrachten, door hunne manier van handelen ditzelfde voordeel, want, in plaats van de rank daar waar zij aan ’t bellen gaat, voort aan de persen te laten opgroeien, leiden zij haar van de werke weg, op koordjes die schuins gespannen zijn. Dit reeds alleen ware voldoende om dit stelsel aan te nemen, doch er ziju nog veel andere voordeelen aan verbonden.

De Hopboer (1904-1984) | 1910 | | pagina 15