De Hopvelden in Ijzerdraad. 30 C). Richting der Rijen zooveel mogelijk van l’ Zuiden naar 'l Noorden, b). Inleggen der houtblokken 1 meter diep on meer (volgens den grond) onvrrn nl lilnVlrnn nnflAl'lillfr RtmiTinn on in rlinrvrt 1 Nr 4 (0,04 mm. doorsnede). Men zorge at de blokken onderling steunen en in diepe grachten gelegd worden. Voor de zijpalen neemt men best houten van 1,50 m. B Het opleiden der hoppe aan draad stelt eene der voornaamste ver beteringen daar die in deze laatste jaren werden toegepastPoperinge, Engeland, Deutschland en Bohemen zien van jaar tot jaar het getal hunner draadinrichtingen aangroeien. Weliswaar is in het Aalstersch en Brabantsch hopkwartier de cul tuur te zeer verbrokkeld om die doenwijze ooit algemeen zien te worden, toch kunnen vele planters er overgroot nul uit tri kken. Hieronder geven wij diensaangaande alle wenschelijke inlichtingen. De voordeelen van het leiden aan draad. Onder meer mogen wij de volgende aanstippen 1. Het geelt eene meerdere opbrengst. 2. De hop is min blootgesteld aan de insekten. 3. De ziekten en voornamelijk het zwart worden gemakkelijker bestreden. 4. De hop lijdt min van de wind. 5. De hop geniet meer licht en lucht. 6. Er is besparing aan tijd en arbeid. 7. De hop is vroeger rijp, straffer en fijner van geur. S. De hop is schooner van kleur. 9. Zij levert geen vernepen goed meer de bellen of knops zijn gelijkmatig en volkomen ontwikkeld. 10. Het stelsel is veel langer van duur dan dit met staken. 11. Er is meer gemak om aan den struik te plukken, 12. Men kan de pijlen of kepers op hunne gansche lengte creoso- teeren De vereischten om het wellukken te verzekeren. Zeggen wij vooreerst dat men enkel gecreosoteerd hout mag gebruiken. A). A/metingen De uitgestrekheid van het hopveld moet minstens 60 m. lang en 10 m. breed zijn (minstens 150 struiken). Trekkers 8 meiers lang en 35-40 centimeters omvang aan 't bovenste uiteinde (helling 3 rn.) Zijpalen 8 m. lang en 40-50 cent, omvang aan het bovenste uiteinde (langs den zuidwester kant alleen). Middenstijlen 7,50-8 m. lang en 25-30 cent, omvang aan ’l bovenste uit einde. Houtblokken 1-1,20 m. lang en 1 m. of meer omvang Wij steunen er op alles dient gecreosoteerd te zijn voor de vrijwaring tegen het verrotten. Bi. Draadsoorten Trekdraad Bovendraad Dwarsdraad MIddendraad Ondcrdraad Voet- of gronddraad -. Leiddraad Nr 5 (5,58 Nr 5 (5,58 N’r 8(4,19 - Nr 10 (3,40 N' 8 (4,19 Nr 16 (1,65

De Hopboer (1904-1984) | 1910 | | pagina 20