HopverboBU van Hel Land van Popeiinölie. 50 uit te baten. De. Prijskamp voor tusschenplantingen. Dit jaar zullen eindelijk de tusschenplanters insgelijks eene kleine aanmoediging kunnen verkrijgen mits hunne hoppevelden op eene voorbeeldige wijze te verzorgen en t.L F.. Keurraad zal in Mei de akkers bezoeken. De aanvraag tot deelneming wordt bij den schrijver der plaatselijke bonden ontvangen. In de bestuurvorgadering, op IS Februari 1010, is er besloten dit jaar een prijskamp voor verbetering der hopasten in te richten. Het volgende reglement werd besproken en goedgekeurd. Reglement van den prijskamp voor het verbeteren der hopasten Art. 1. Om te mogen mededingen in den prijskamp voor het verbeteren van hopasten moet een hopplanter a) Lid zijn van een aangesloten hopbond b) Zich laten inschrijven, vóór 1" Mei eerstkomende, bij den secretaris van den plaatselijken bond. Art. 2. De hopasten of keeten zullen tweemaal nagezien worden. Bij het eerste bezoek (van 1 April tot 1 Juli) zullen do toezichters aanduiden welke wenschelijke verbeteringen er dienen gebracht te worden aan de bestaande hopkeeten. Art. 3. Bij het tweede bezoek (van 25 Aug. tot 25 Sept.) zal de keurraad onderzoeken in hoeverre de aangeprezen verbete ringen werden toegepast of uitgevoerd. Hij zal dus de verbeteringen beoordeelen volgens deze puntenschaal Algemeen uitzicht van den ast 25 punten Trek (of luchtstrooming) en regeling ervan 25 p. Vrijwaring der hop tegen rook en gassen 25 p. Wijze en volmaaktheid van ’t drogen 25 p. Art. 4. Om recht te hebben tot eene belooning zal de deelnemer a) Ten minsten ééne der aangeduide verbeteringen moeten uitgevoerd hebben b) Ten minste 50 punten behalen. Doch er zal ruimschoots rekening gehouden worden van den goeden wil der deelnemers. Art. 5. De Jury zal premies toekennen volgens de be komen punten dat wil niet zeggen dat de deelnemer altijd een volle vergelding voor zijn onkosten trekken zal. Art. 6. De Jury zal bestaan uit den heer staatslandbouw- kundige, den heer secretaris van het Hopvcrboud en een ander afgeveerdigde. Zij zullen over eene som van minstens duizend

De Hopboer (1904-1984) | 1910 | | pagina 8