4 STANDREGELEN HOOFSTUK 1. Benaming, zetel en voorwerp DER VEREENIGING. Artikel 1. In de gemeente Aalst en hare hopslreek, is er eene landelijke beroepsvereeniging gesticht onder den naam van Studie- en Propagandakring ter bevordering der Belgi sche hopteelt. Zij heeft haren zetel te Aalst. stukken van plaatsehjk belang te hechten. Zoo zal men alles wat in vloed oefent op het opbrengstvermogen van de landbouwnijver heid, den grond, het kapitaal enz., bestudeeren en dan eene uitge breide studie der landbouwinstellingen, landbouwprodukten, uitwe gen, verschillende kweekstelsels, enz. doen. Welke voordeelen verschaft een laadbouwstudiekring Wij kunnen de bijzonderste voordeelen van eenen studiekring als volgt samenvatten Aan zijne leden 1° Uitdeelingen van vlugschriften, tracten, landbouwbladen, raadgevingen aan de landbouwers, enz. 2" Kostelooze raadplegingen van de bibliotheek van den kring 3° Ontleding v. n vakschriften en landbouwbladen 4° Ontwikkeling der techniekekennissen 5° Studie en verdediging der beroepsbelangen 6° Vorming van werkers, bestuuiders, schrijvers van syndicaten, enz. 7° Aanmoedigingen, premiën voor de werken ten huize, enz. Aan de gewone landbouwers Wat de lan lbouwers in 't algemeen betreft, deze trekken voor deel uit de werken der leden aangezten dezelfde den uitslag hunner opzoekingen mededeelen door hun voorbeeld evenals door hunne aanwakkering, doen de leden van den studiekring de verbeteringen en de nieuwere werkwijzen kennen en waardeeren zij nemen hef initiatief van voordrachten te doen houden proeven, prijskampen, tentoonstellingen, enz., in te richten, waar de landbouwers in ’t alge meen groot voordeel kunnen bij vinden. H. M. Studie- en Propagandakring ter bevordering der Belgische hopteelt Landelijke Beroepsvereeniging- gevestigd te Aalst

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 8