De voorname werkzaamheden der maand. 21 I. De nieuwe C. D. hop. JANUARI 1Zoo het niet gedaan werd binst den herfst, zal men uiterst weldoen de minerale scheikundige meststoffen toe te dienen, namelijk ij verstakken (500- 1000 k per hectaar) en kaïniet (300-1000 k.) 2. ’t Is het gunstig oogcnblik om de staken te creosoteeren de staken moeten droog zpn en de creosoot op minsten 80 centigraden warmte gebracht men zal best den creosotcerwagen benuttigen die binst den winter al de gemeenten afrijdt. 1. Oorsprong. Is niet juist gekend. Volgens den Heer L. Van Droogenbroeck die ze in ’t licht stelde komt deze soort voortuit zaad dat over een twintigtal jaren gezaaid werd. Door veredeling bekwam men de prachtige variëteit die te Gent bekroond werd. 2. Grootte en bouwvorm der bel. Middelbare groote knop, wat langer dan bij de gewone Coignoau. De bloemblaadjes zijn talrijk, regelmatig en wel ingeplant, net lijk de schubben van den pijnappel. De vruchtdragende bloemblaadjes zijn gemakkelijk te her kennen aan hare donker groene kleur, ze zijn licht puntig en gelijken veel aan die van de Coigneau. 3. Vorm van den graat. - De graat is niet zoo recht als bij don Coigneau en niet zoo gebogen als bij de Groene Bel. 4. Getal bloemblaadjes. Ongeveer 77 per bel. Dit getal is tamelijk groot als men rekening houdt van de lengte der bel. 5. Rijkheid in hoptneel. Deze is zeer voldoende. 6. Aroma. Zacht en fijn is tc vergelijken met de aroma der witte Rank. 7. Zaden. Geen zaad aanwezig bij de onderzochte mon sters. 8 Algemeen uitzicht. De C. V. D. hop levert eene schoone en merkwaardige koopwaar die wel tc vergelijken staat met de beste Elzasche producten. 9. Opbrengst. Ongeveer 750 gr. per plant, dus eene zeer toereikende opbrengst. 10. Rijp worden. De C. V. D. is eene half-vroege soort. 11. Wêerstandsvermogen. Zeer voldoende daar zij zoowel weerstaat als de Coigneau. 12. Besluit. Wij hebben hier eene variëteit voorhanden van groote waarde, zoowel op hot standpunt der teelt als van den handel beschouwd. Wij kunnen die niet genoeg aanbevelen.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 11