SB III. EUznaclie hop in Ketcelti* MAART I. Wie vroege on gezonde hop betracht zal geene hopkccsten sleeken: die handelwijze hindert den groei, verslapt het gestel en verachten het rijpwor- dem het zijn de beste ranken die men onméedoogend vernietigt. 2 Alle vooruitstrevende landbouwers nemen hunne voorzorgen om eenige kleme proeven aan te leggen zoo planten zij eenige roten vroege aardappels keikens of Marjolin en Victor tusschen de hop zij planten ook eenige kuilen vreemde hop b. v. Beiorsche, enz. 3. 'I Is het oogenblik om den guano uit te strooien en desgevallend het superfosfaat. 1. Oorsprong. Over eenige jaren bezochten wij met een vriend, de hopvelden der omstreken van Strasburg. In zekeren lochting vonden we eenige kuilen met uitnemende schoone hop. Groot was de bekoring die bij dit zien in ons ontstond, ja zoo groot dat wij er aan toegaven en terwijl een van ons beiden de wacht biel rukte de andere, bij de schoonste struiken, een twintigtal uitloopers weg. Eenige dagen later werden ze aan den Belgischen bodem toevertrouwd. Dit jaar bekwam deze hop den Eereprijs der vreemde soorten in België gekweekt. Zou men niet mogen herhalen dat eene goede daad altijd, vroeg of laat, beloond wordt 2. Grootte en bouivoorm der bel. Volkomene schoone bel middelmatig groot langvormig, een weinig vierhoekig, met talrijke puntvormige bloemblaadjes, daarbij prachtige kleur. 3. Vorm van den graat. Als vorm staat de graat tusschen de groene bel en de witte rank doch hij is blijkbaar regel matiger. -I. Getal bloemblaadjes. Ongeveer 70 per bel dus min dan bij de voorgaande sooiten. 5. Rijkheid in hopmeel. Zeer rijk in hopmeel. 6. Aroma. Sterke alhoewel ook fijne eigenaardige aroma. 7. Zaden. - Komen in kleine hoeveelheid voor. 8. Algemeen uitzicht Uiterlijk beschouwd wordt deze hop altijd boven alle andere soorten geplaatst, zoo schoon is zij. 9 Opbrengst625 gr. per kuil, zij geeft eene goede middel matige opbrengst. 10. Rijpworden Laat. 11. Weerstandsvermogen. Zeer voldoende is aan dat der Groene bel te vergelijken. 12. Resluit. Wij wenschen dat deze uitstekende variëteit door gansch het land spoedig zou verspreid worden.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 15