27 IV. - ZnnlliiiK V. D. S' APRIL t Overal ijzerdraadvelilen 'zouden moeten opuericlil worden ten minste daar waar 300 kuilen hop en meer een regelmatig perceeltje uitmaken. De toekomst behoort den ijzerdraad. 2 De oude ijzerdraadvelden worden horopgespannen men bezige daartoe het bijzonder gerief 3. Opgelet bij hel gebruiken van scheikundige stikstofmesten 1 De hoeveel heid dezer meststoffen zal geregeld worden naarvolgens den toestand van den grondende vroeger toegepaste bemesting. Sodanitraat en zwavelzure am moniak zullen best in twee en drie malen aangewend worden. Niet vergeten eene gespaste verhouding te bewaren tusschen de minerale en de stikstot- mesten hoe meer men van de eene gebruikt, hoe meer er voor de andere dient gezorgd te worden. 1. Oorsprong-, De zaailing V. D. werd, zoo 't schijnt, door Louis Van Droogenbroeck, in eenen verloren hoek zijner hof stede aangetroffen. De plant stond hom aan. Dank zij de zorgen van dezen bevoegden hopteler gaf die zaailing weldra de schoonste hop die men te Gent te bewonderen kreeg. 2. Grootte en bouwvorm cler bel. Gelijkt wel aan de Pré- coce» middelmatige bel, een weinig langvormig en vierhoekig, zij draagt dikwijls bij den kop kleinere bellen die als een paar vleugels schijnen uit te maken. Verder zijn de bellen vast en bard. Ze verliezen niet gemakkelijk hunne bloemblaadjes en ze behouden alz.oo goed hun hopmeel. 3. Vorm van den graat. De graat, is recht maar fijner dan bij de Coigneau. Hij is van middelmatige lengte. 4 Bloemblaadjes. Deze zaailing heeft gemiddeld maar 67 blaadjes per bel. 5. Aroma Tamelijk fijn on zacht. 6 Algemeen uitzicht Zeer schoon voorkomen Bij den eersten oogslag geeft de zaailing V. D. den indruk van eene rijke schoone en fijne hop. Zij bezit de groen- gele kleur der rijke edele hoppen. Kortom oen schoone toekomst staat deze soort te wachten. 7. Opbrengst. Volgens Louis Van Droogenbroeck brengt de V. D zooveel op als onze inlandsche soorten. In 1913 heeft hij ongeveer 700 gr per kuil geplukt. 8. Rijpen. De V. I). is laat. 9. Wèe: standsverniogen is bijzonder groot 10. Besluit. De zaailing V. D. vereenigt schoonheid, fijn heid en rijkheid. Mochte zij spoedig verspreid worden

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 17