29 MEI 1Inleggun van ranken voor plantsoen 't is wel verstaan dat men die ranken moet nemen aan goede, gezonde en vruchtbare moederkuilen. Daarom tegen hel rijpworden zal men de verdienstelijkste planten tcekenen b. v. bij middel van een stokje dat men aan den voet der plant steekt. 2. Afleggen van den eenen kuil lot den anderen doet twee meters winnen voor het stuaksel, bevrijd de hop tegen den wind en den - hopduivel laat toe van aan den voet der plant te plukken en levert schooner waar. 3. Aardvlooien en roode spin worden verdreven bij het gebruiken van gecreosoteerde staken en zijn onbekend bij de ijzerdraadvelden. V. Spnllet* (uit <leu linudel). 1. Oorsprong;. Mou heeft er .aan gehouden te Gent de pro ducten der vreemde soorten alhier gekweekt met de oorspronke lijke hoppen van.den handel te vergelijken. De monsters die ingezonden werden heeft men buiten de weet van de keurheeren tusschen in de in België gekweekte vreemde hoppen geplaatst. Voorzeker waren die producten geene prima-hoppen toch meenen wij dat het dergelijke koop ware is die den brouwer dikwijls besteld wordt. Een dezer hop pen was zoo gemeen dat ze tot den prijskamp niet toegelat n werd eene andere bekwam een derde prijs en twee monsters bekwamen geene de minste melding. Ziehier hoe een der beste vreemde hoppen, den brouwer besteld onder den naatn van Spalt ->, beoordeeld werd. 2. Grootte en bouwvorm der bel. -Do bellen hebben niet het minste aantrekkelijk voorkomen. Ze zijn klein, dikwijls in trossen vereenigd. geel-rood gekleurd, zonder glans. Het plukken liet te wenschen, de sorteering was slecht gedaan. 3. Vor/n van den graat. De graat is kort,, fijn en vertoont eene regelmatig gebroken lijn. Hij gelijkt veel aan den graat der fijne Duitsche soorten. 4. Aantal bloemblaadjes. Is zeer gering, ongeveer 50 per bel deze zijn van middelmatige grootte et wat langwerpig van vorm. 5. Rijkheid in hopmeel. Liet veel te wenschen. 6. Aroma. Flauwe reuk maar toch fijn hij doet den Duitschen oorsprong van het product vermoeden. 7. Zaden. Geene. 8. Algemeen uitzicht. Leelijk voorkomen. 9. Opbrengst Onbekend, men weet dat do Duitsche planter meer en meer de groote opbrengst betracht. 10. Weerstandsvermogen Onbekend. 11. Besluit. De vreemde producten in 't land verkocht zijn niet altijd rijk en aantrekkelijk de onderzochte hop liet zelfs veel te wenschen over.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 19