I - 31 VI. Zaailing It. III. beiden geeft hop als de I I JUKI 1. Tc wapon Het zwart is daar n Die noodkreet hoort men dikwijls uitroepon op dit seizoen en soms nog vroeger. Men houdt dus een oog in 'l... blad van af liet verschijnen der vliegen beginne men te. besproeien neemt de ziekte toe men valt aanstonds aan 't... wasschen met welbereide oplossingen van tabaksap of nicotine, kwassiahout, XL ALL, enz. 2. De ledige dagen zal men besteden aan hel verbeteren der droogasten. 1. Oorsprong. Is een der producten van M. Reyniors. in zijnen proeftuin, door hem gewonnen. Deze zaailing behaalde te Gent oenen Europrijs, bewijs zijner goede hoedanigheden. 2. Grootte en bouwvorm der bel. Zeer schoone bel, glanzend groen is te vergelijken met de schoonste Elzas De bloem blaadjes staan goed vast. 3. Vorm van den graal De graat is nog al onregelmatig gebroken, even als bij de Groene Bel Zoowel als de bel zelf laat de graat eene aller fijnste hop vermoeden. 1 Aantal bloemblaadjes. Ongeveer 65 per bel, zij een middelbaar getal. De blaad jes zijn van middelmatige, grootte en wat afgerond. 5. Aroma Is zeer zacht en fijn. 6. Zaden Zijn zeldzaam. 7 Algemeen uitzicht. R. III. is een dor schoonste hoppen die men te Gent te zien kreeg toch kon zij van binnen meer voorzien zijn dit is waarschijnlijk tc wij on aan hare onvol- trokkene rijpwording. 8. OpbrengstVolgens M. Reyniers staat de opbrengst nagenoeg gelijk mot die onzer inlandsc.be soorten. 9 Rijpen: Middelmatig. 10. Weerstandsvermogen. Schijnt zeer voldoende te zijn overigens eeno groote opbrengst levert hot bewijs dat de soort bestand is tegen ziekten, onz. 11. Besluit. Schoon en goed mot die woorden mag de zaailing R. 111bestempeld worden. De Duitsche handelaars houden meeren meer van schoone groene hop, zelfs vraagt de inlandscbe brouwerij er ook naar aan R. III. soort volle voldoenig.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 21