EeraW sn mededeelingen. 39 DECEMBER 4. Men make zijne balansickening op. Wal heeft de hop dil jaar gekost Wat heeft zij opgebracht Is er winst Wat gedaan om deze nog te vermeer deren to naaste jaar Is er verlies Waarbij komt het, en at dient er in't vervolg gedaan te worden om hel to vermijden -■ Geeno voordracht of vergadering waar do vakbelangen to berde komen, mag de vooruitziende planter laten voorbijgaan. Overigens, ’s avonds na het eten, neme hij zijnen Hopboer» in de banden en 1< ze luidop, voer vrouw en kinderen te behagen en le... loeren, wat er zooal in do hopwereld omgaat.' X. OoMcnrijkcr li<>|>. 1. Oorsprong. Deze hop werd in den handel aangekocht aan den prijs van 300 fr. Benevens de Duitsche producten, gebruikt de Belgische brouwerij ook wel eens Oostenrijkschc hop en zoo moest het belangwekkend zijn origineelc vreemde hoppen met onze verbeterde of geacclimateerde soorten te vergelijken. Voor zooveel organoleptisch vast te stellen is, behoort bet monster waarvan hier sp'aak is, niet tot de edele Boheemscho verscheidenheden meer gelijkenis heeft hot met de Sleier- sche hop. 2. Grootte en bouwvorm der bel. De bel is van gemiddelde grootte bieed maar puntvormig. 3. Vorm van den graat. Is zeer uiteenloopend korte opeengedrongen graten treft men aan benevens lange spillen overal nochtans is de as gebroken. I. Aantal bloemblaadjes. 03. 5. Rijkheid in hopineel. Zeer bevredigend. Aroma. Fijn en zacht. 7. Zaden. Totaal afwezig 8. OpbrengstOnbekend in algemeenen regel blijft do opbrengst beneden een pond per kuil. 9. Rijpivorden. Tamelijk vroeg. 10. Weerstandsvermogen. Gering. II. Algemeen uitzicht. De hop had zulk leelijk voorkomen dat zij afgewezen werd en tot den prijskamp niet toegelaten. Toch liet zij daarom niet fijn en aromarijk te zijn. 12. Gestuit. Hier weetal schijnt men te moeten besluiten dat de bereiding in Oostenrijk, zooals in andere landen, somwijl veel te wcnscheu Iaat Trouwens mag men niet voortgaan op eon monster om een gansch tcellgcbied te bcoordeelen onze meening is dat er overal goede en minderwaardige producten aangetroffen worden maar wij denken dat de minderwaardige meestal uitgevoerd en de beste ter plaatse verbruikt worden Vergadering van den Aalsterschen studiekring. De leden van den studiekring worden verzocht de vergadering bij te wonen die zal gehouden worden op Zondag 28 Maart, om 15 ure te Opwijck in de Gildezaal.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 29