Een na te volgen voorbeeld Bericht aan de Landbouwers en bijzonderlijk aan de leden van ’t Hopsyndikaat 40 DAGORDE 1. Voordracht over de bemesting der Hop. 2. Proeven en proefvelden. 3. Mededeelingen. Wij ontvingen over eeningcn tijd den volgenden omzendbrief die getuigd van syndicaten geest en initiatief. Proficiat aan die werkzame geleiders Gemeente Borgt-Lombeek Daar do prijzen der hop sedert do laatste jarcn nogal hoog gestegen zijn, en de hcppecultuur alhier opnieuw schijnt to herleven, moet men ook cens aandachtigoverwegen dat de strijd tegen de toenemende hopziekten op doelmatige wijze moet worden gevoerd. Ongelukkiglijk waren er verleden jaar lochtingen die, in het voorjaar, door het natte weder, veel hadden geleden, maar bij velen was het ook de fout van den kweeker bij den eeuen door gebrek aan tijd dat hem niet toeliet te spruiten bij een anderen door het te laattijdig spruiten bij een derden door slechte be reiding van het spruitsel doch in do meeste gevallen bij de ondoelmatigheid en ontoereikendheid tuii het spruitmaterieel. Nu, om gemakkelijker tot een goeden uitslag te komen, richten wij ons tot de landbouwers cn bijzonderlijk tot de hoppelanters, om deel te willen maken van het Hopsyndikaat dat hier sedert cenigc jarcn bestaat, 20 leden tellende, cn waar aan jaarlijks rond de 200 frank als premiën wordt uitbetaald. Het syndikaat bezit ook twee hopspruiten tot gebruik voor dó leden, gedeeltelijk aangekocht door toelagen van het Ministerie van Landbouw. Een of meer sulfcrmoleu zouden hier ook beste uitslagen geven, bijzonder in tijd van schimmelziekte (verwoes ting). Er bestaat geen twijfel, of ten minste een sulferaar, zal hier voor het syndikaat ten dienste komen. Een goede sulfer- molen kost minstens 100 fr. in eenen gezamenlijken aankoop met toelage van het Ministerie is dat een kleine kost en kan hier de grootste voordeclen afwerpen. Aan U dan, moedige hopkweekers, te toonen dat gij uwen intrest kent cn bemint. Wacht niet langer U aan te sluiten bij ’t Hopsyndikaat, opdat gij van de voordeclen zoudt kunnen genieten die er aan gehecht zijn. Op Zondag 15 Februari, te 4 ure stipt namiddag, bij JUDO DE' VOS, bijzondere bijeenkomst. De behaalde premiën zullen terzelfder- tijd uitbetaald worden aan de leden. Plantsoenen van vreemde hopsoorten kunnen alsdan aange vraagd worden door eenieder. De Studiekring houdt er dien dag ook eene vergadering te 3 1/^iiur, waarna eene voordracht zal gegeven worden. Het IIoi’syxdikaat,-

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 30