Hopmarkt. 72 t I. «Annales'tde la Bras, enz.» LONDEN. 4 Mei. De markt blijft nog altijd zwak ge stemd, Ier oorzake van <k\n grooten aanvoer van <Amerikaan- sche hop. Californiscbe en Oregon-hop jyordt aan 106-112 fr. te koop geboden Belgische en Duitsche producten vinden geen afzet er wordt wat Engelsche middelbare hop aan 160- 170 frank verhandeld. BRUSSEL. 6 Mei. De prijs der Belgische waar as nog wat gedagld. omdat het nieuw gewas goed opkomt en dat de Ainerikaanschc hop aan alle aanneembare prijzen te koopen geboden wordt. Beschikbare waar noteert: Aalst 100-110 fr.j Poperinghe 95-100 fr. doch geen kooperp. Nieuw gewas Aalst 95 fr. Poperinghe 92 1/2 fr. Uit alle streken komen er gunstige berichten over den stand der hoptuinen. wordt, een gedeelte der weeke harsen overgaat tot harde harsen, waardoor de waarde van de hop sterk daalt. Schrijvers zijn van oordeel dat de werkwijzen ter bepa ling van het harsgehalte van de hop zeer veel te wenschen over laten. Zij onderzochten het vraagstuk dus opnieuw en maakten daarbij gebruik van nieuwe methoden. Verschillende hepmonsters. gedroogd aan kamertempera tuur en op den eest, werden onderzocht. Na het drogen werden do monsters gezwaveld met een half kilo zwavel per 100 kilo hop. De eesttemperaluren bedroegen 49° en 63°. Ter bepaling van de harde en weeke harsen gebruikten schrijvers hun eigen werkwijzen De afscheiding der weeke harsen vond plaats volgens Siller (Zeitschr. f. Unlers. tv. Nahr. und Genussmit lel 18 241). Het tannine werd bepaald volgens de methode van Chap man (Journ. of the Inst. of Br. 1907. 616) Het vochtgehalte werd bepaald door de hop bij gewone temperatuur in het luchtledig boven zwavelzuur te drogen. Het bleek dat de hop door het eesten niet merkbaar veran derd wordt. Slechts twee monsters van de zeven, bleken na het eesten een iets hooger gehalte aan harde harsen te bezit ten. Noch het tannine noch het wasgchalte Veranderden. Hetzelfde was het geval met het aroma de bij gewone tem peratuur gedroogde hop bezat volkomen hetzelfde aroma als de bij 63° geëestc hop.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 22