t Mog nieuws uit Engeland. 121 F In hun jaarlijksch verslag wijzen MM. Gascoyne and G°, groot handelaars te Worcester, hierop dat de Europeesche oor log eene wijziging in den hophandel zal aanbrengen. De Engelschen zullen zich het meest op hun eigen hopoogst - verlaten, die zich goed aanbiedt voor hoeveelheid en hoedanig- heid.... Reeds mag men deze opbrengst op 380.000 centenaren beramen, daaromtrent gelijk in 1912 Evenwel is de huidige voorraad in brouwerij de kleinste dien wij ooit kenden. Oostenrijk zal op den prijs uit die twee streken geen hop In zijn verslag over den gezondheidstoestand in de wereld der hopplukkers meldt de inspecteur Dr Reginald Farrar dat er thans 35.670 acres (of gemeten van 40 aren) met hop beplant zijn, en dat er ongeveer 7O.000 volle gasten on evenveel kinde ren voor den hoppepluk in Engeland gebezigd worden. Amerika. Gunstige tijdingen komen uit de bopstreek van Washington, Oregon en California, alhoewel de hopbrengst iets kleiner zal zijn dan in 1913. De oorlog met Duitschland en veel invloed hebben, dewijl er zal ingevoerd worden naar Engeland of de Koloniën, noch naar Amerika, noch naar andere landen, die veel Duitsche hop plegen te verbruiken derhalve zullen deze landen hun voorraad halen uit Engeland en Amerika. Dies twijfelen wij geenszins dat do prijs in ’t aanbrekende hopséizoen rijkelijk den hopplanter loonen zal voor t werk en de onkosten van de v hopteelt. Doch gelijk wij reeds zegden. ’Lis gausch onmogelijk den gang der markt te voorspellen Wij zien eene groote vraag naar hop te gemoet, zooals de voorraad in brouwerijen zeer beperkt is.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 15