Politiemaatregels tijdens den hoppepluk Prijskamp voor het verbeteren der droogasten in het Land van Poperinghe 122 I Deu 20“ Augustus laatsledeu geeft de weled. heer Gouverneur vau West-Vlaanderen aan al de gemeentebesturen, die bet aan ging, een model-reglement voor de politie tijdens den hoppepluk gezonden. Tevens heeft de hoogere overheid de burgemeesters verzocht al die geschikte maatregels op hunne gemeente toe te passen. In het belang van gansch de bevolking van Poperinghe heeft punten 25 25 25 Indien de tijdsomstandigheden het toelaten, zal de keurraad een tweede bezoek aan de verbeterde droogasten, tusscben den 10“ en de 20" september. Om eene premie te kunnen winnen moet de deelnemer de vol gende verbetering aangebracht hebben 1° vlieggaten van onder tegen den grond 2° eene behoorlijke trekscbouw op het dak of eene draaimuts (duivepannen of uilepannen tellen niet) 3“ afleiding van den rook door een buis (dat is onmogelijk waar men blazers of komfoorpotten als viering stelt). De deelnemer moet ten minste 50 punten behalen in de vol gende puntenschaal Algemeen uitzicht van den ast Trek (vlieggaten en schouw). Afleiding van den rook Volmaakte droging (goede droog en goede geur) 25 NB. De deelnemers, die hoegenaamd geene der aanbe volen verbeteringen aangebracht, zullen gelieven den onderge- teekende per brief te verwittigen voor den 10 september, opdat wij geen nuttelooze reis doen. De sekretaris uan den keurraad, A. DE JAEGHER

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 16