123 STAD POPERINGHE de lieer burgemeester dezer stad seffens dit voorschrift van po litie afegkondigd. Opperbest! De hopboeren van gam ch de streek verlangen dat de burge meesters van al de hopgemeenten, die in dit reglement vermeld staan, hetzelfde voorschrift zoodra op hunne gemeente zouden toepassen De veiligheid der streek vereischt het Voorschrift van Politie aangaande den Hoppepluk 1. Elke werkman die tot het plukken der hop gebruikt wordt, moet voorzien zijn van een getuigschrift van eenzelvigheid, door het gemeentebestuur zijner huidige woonplaats afgeleverd, sedert 1" Augustus. Daarboven moet alle meerderjarige werkman (d. w. z. die ten minste 21 jaar oud is) een getuigschrift van zedelijkheid bezitten, dat het gemeentebestuur van zijue huidige woonplaats hem kosteloos zal afleveren, ’t Valt op te merken dat deze ge tuigschriften niet vereischt zijn voor de lieden die de hop pluk ken op de gemeente waar zijn wonen. Deze getuigschriften moeten door de landbouwers zelf aan het gemeentebestuur overhandigd worden binnen de 48 uren na het beginnen van het plukken. 2. De vreemde werklieden zullen deze getuigschriften laten visecren door den consul hunner natie, vooraleer naar den hoppepluk te gaan. 3. Aan de werklieden wordt aangeraden niet naar den hop pepluk te gaan voorden 3i" Augustus tenzij zij reeds op eene hoeve aangeworven zijn. Alle ronddwalende werkoloozen zullen teruggedreven worden. 4. Het dragen van verboden wapens zal streng beteugeld worden derhalve is de burgerwacht gemachtigd al de wapens aan te slaan. 5. ’s Zondags in den namiddag is alle samenscholing verboden in het bewoude binneugedeelte der hopgemeenten. In alle herbergen is het uitvoeren van gelijk welk musiek ver boden. De landelijke herborgen zullen overal ten 8 uren 's avonds gesloten worden. In de stedelijke binneugedeelteu mogen zij enkel tot 9 uren openblijven.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 17