Oorlog en Hophandel 124 6. Deze maatregelen zullen streng toegepast worden in gansch de hoppestreek, namelijk in de gemeenten of steden Poperin- ghe. Brielen, Crombeke, Dickebusch, Elverdinghe, Kemmel, Oostvleteren, Proven, Reninghelst, Rousbrngge-Haringbe, Stavele, Vlamertinghe, Waton, Westoutre, Westvleteren en Woesten. Deze maatregelen treden in voege met 24 Oogst 1914 tot 2G September 1914. Alle overtredingen voor dewelke er in de wetten en olgemeeno of provinciale verordeningen geen bijzondere straffen voorzien zijn, zullen gestraft worden met politiestraffen. Over dit onderwerp heeft M. Albert Banister, voorzitter van bet Verbond der Engelscbe hopplanters, een belangwekkenden brief gezonden aan do South Eastern Gazelle van Maidstone. Wie weet of de Belgische hophandel niet ook uitbreiding nemen zal om dezelfden reden. Ziehier M. Banister's brief Heer uitgever van de S. E. Gazette, Tot nu toe waren Duitschland en Oostenrijk de twee voor naamste Enropeesc.be landon die hop uitvoerden gewis valt hunne bedrijvigheid in dezen handel stil voor eenigen tijd zeker kunnen wij voetstappen aanwenden om geheel dezen uitvoerhandel voor Engeland te verzekeren Een massa Europeesche (d. w. z Duitsche en Oostenrijksche) bop werd jaarlijks uitgevoerd naar Amerika spijts de booge inkomrechten Canada en de Vereenigde Staten behoefden een ruime hoeveelheid zacht-geurige hop in te voeren om ze met de bitter-geurige Amerikaansche hop te mengen. Derhalve biedt de huidige crisis een buitengewone gelegenheid om de uitste kende Engelscbe producten te doen kennen die het best schik ken voor de Amerikaansche en Canadeescho bierbrouwerijen. Zoo wij redeinatig te werk gaan, zoo wij veel beste hop naar Amerika zenden, zouden we voor altijd de Amerikaansche markt kunnen behouden voor onze fijn-geurige hop nemen we alle voorzorg dat de goede faam der Engelscbe hop in ’t buiten land niet gekrenkt worde, zooals het vroeger gebeurde, met gemeene vroege hopsoorten over te schepen in plaats van onze beste producten.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 18