12S staken of de leiddraden niet een korten stoot te schudden, en de afvallende kevers op geteerd baalgoed, onder aan den kuil uit gespreid. op te vangen- Gaat het nalezen der kevers te traag, dan kan de hopplanter, dicht bij den kuil, kleine gaten, 20 tot 30 cm. diep, in den grond boren of andere schuilplaatsen mot oud baalgoed, vodden of droge bladeren aanleggen de kevers komen zich graag hier schuilen overdag. Zoo konden Beiersche hopboeren er een aan zienlijk getal vangen en seffens dooden in kokend water Strooit men Dalmatisch insektenpoeder (Pyrethrum-poeder) op al de planten, behalve op eenige, dan zullen de snoepkevers allen de wijk nemen op de niet bepoederde planten, en zoo zal men ze gemakkelijker kunnen weglezen. Doch al deze bestrij dingsmiddelen kunnen wel aangewend worden in de kleine hopcultuur. waar slechts eenige honderden kuilen per tuin geteeld worden. Voor de groote hopcultuur, gelijk in Kent en in het Land van Poperinge. waar de hopvelden zich over twee, drie en meerder hectaren uitstrekken, zou het batelijker zijn de lapsnuittorren door 't besproeien met insectendoodende vochten te bestrijden. Tegen de snuitkevers der beetwortelplanten heeft Moravek aanbevolen te besproeien met eene c/i/oor&arj'i/ni-oplossing van 2 tot 3 per °/o de snuitkevers sterven na eenige minuten, de planten lijden geen schade. In het zuiden van Frankrijk bestrijdt men doelmatig de lapsnuittorren des wijnstoks door te besproeien met Bordeleesche pap, waarbij men 200 gr. aloë per Hectol. sproeivocht gevoegd heeft. Eenige zorgvuldige proeven met beide genoemde sproeivochten tegen de snoepkevers der hop, schijnen ons daarom zeer gewenscht toe. Daar de wijngaardeniers, in Algerië en in Frankrijk, met het beste gevolg een arsenikhoudend sproeivocht aanwenden tegen de Wijnstokvloo (Haltica ampelophaga L.' hebben we dusdanige oplossing gebruikt tegen de snoepkevers der hop. Eene oplos sing van 10 gr. Parijs’groen (Koperarseniet) op 100 1. water vol staat om deze kevers te dooden zonder de bladeren of de ranken te schaden. De Engelsche insectenkundige Theobald meldt ons dat hij mot eene oplossing van gypsine (loodarseniet) x an 300 gr. per hecto. water deze schadelijke hopkevers gewis vernielen mocht. In alle geval zal het reinhouden van den akker en het hakken en eggen ook het voortzetten dezer insectenplaag merkelijk verhinderen terzelfder tijde zal de hopplanter ook voordeel hebben door asch met karboolzuur gemend rondom de kuilen uit te strooien.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 22