45 Wenschen der geteisterde boeren. A. Besluiten in zake landherstel. In de derde afdecling, waar de E. II. De Jacgher hel voor gaande verslag voorlas en verklaarde aan honderden geteis terde boeren, ontstond er eene belangwekkende bespreking over de vergoeding van landherstel hieraan namen deel MM. Gilol, Desmet René, Roslyn Karei en in. a. dien er meer bevoegde Slaatskommissarisscn waren voor de Landbouwzaken, en indien er meer eindvonnissen werden geveld. :De derde afdeeling drukt de volgende besluiten uil I. Voor wal betreft do schadevergoedingen toegekend voor herstel der verwoeste gronden dienen De achterstallige betalingen der herstellingskosten van landerijen, door persoonlijk initiatief gedaan, en over wier bedrag eene technische commissie reeds beslist heeft, behoo- ren bespoedigd te worden. Er dient alleszins aan de belanghebbenden mede gedeeld te worden, en wel aan ieder van hen afzonderlijk, waarom de betaling uit blijft. Deze maatregel dient genomen te worden om aan den pachter die ten voordeele van den eigenaar en van den' Bel gischen Staal gronden hersteld heeft met eigen geld, en die aan dit. herstel in de meeste gevallen geheel zijn beschikbaar geld verbruikt heefttoe te laten na te gaan waaraan het ligt dal deze betaling uitblijft. Zij moeten ook desnoods de noodige voetstappen kunnen aanwenden om de moeilijkhe den uit den weg le ruimen die de betaling beletten. De achterstallige betalingen behooren zoohaast magelijk vereffend le worden voor hen die met den dienst voor herstel ONZE WERKING IN DE 1-RONTSTREEK 1919-1922

De Hopboer (1904-1984) | 1922 | | pagina 48