I I i I 1 46 1 B. Besluiten in zake Veestapel. ONZE WERKING IN DE FRONTSTREEK 1919-1922 Over deze netelige kwestie hebben talrijke toehoorders vra gen gesteld, welke door den heer Gilot en door E. II. D'<j Jaegher beantwoord werden. Op voorstel van M. Gilot heeft de derde afdceling eenpa rig de volgende wenschen aangenomen een konlrakt aangingen volgens hetwelk zij de verwoeste gronden aan een forfailairen prijs te vereffenen hadden. c') Alle geteisterde landbouwers en eigenaars wier grond verwoest werd dienen op denzelfdcn voet gesteld te worden voor wat aangaat hel beploegen door den dienst der molo- culluur. De gronden die in blok, op initiatief van den Staal vereffentd werden, worden inderdaad kosteloos beploegd door hopger genoemden dienst. Hel ware rechtvaardig, deze maatregel uil te breiden ook ten voordeele van die hunne gronden! veref fenden op eigen initiatief of met konlraklcn uil den' Dienst voor Herstel II. Sommige eigenaars van verwoeste gronden waren of zijn nog in de onmogelijkheid hunne aanvraag voor schade vergoeding in te dienen of hebben zulks verwaarloosd. Vreem de eigenaars van Nationaliteiten met dewelke geen overeen komst bestaal wegens schadevergoeding Luxembourg. Hol land. enz.) hebben hel recht niet schadevergoeding te cischen voor de verwoeste gronden. Het ware echter onrechtvaardig moesten de pachters die zulke gronden op eigen initiatief en met eigen geld hersteld hebben, deze herstellingen en uitgaven niet vergoed zien. Hel zou in deze gevallen aan de pachters moeten toegetalen worden op eigen naam schadevergoeding Ie eischcn bij do Rechtbank van Oorlogsschade. De Rechtbanken zouden zulke gevallen, ook na datum, moeten aanveerden, en aan de belang hebbenden pachters de hun toekomende vergoeding toeken nen.

De Hopboer (1904-1984) | 1922 | | pagina 49