47 werd oorlogsluiten C. Besluiten In zake oorlogsschade der vluchtelingen, die nog in *t vreemde verblijven. Over dit punt gal' de E. 11. Van Eccke, aalmoezenier der Belgische .vluchtelingen in Normandie, zeer grondige en wel gepaste toelichting. Aan de verdere bespreking namen nog ONZE WERKING IN DE FRONTSTHEEK 1919-1929 i° Aangaande de landbouwers die al vluchtende of van hun woonplaats verdreven hun vee en paarden aan een spot prijs hebben moeten verkoopen zou in alle geval hel .verschil moeten uitgekeerd worden lusschen de ontvangen prijs en de werkelijke waarde op den dag van den verkoop. Voor zulke landbouwers die op deze wijze al hun vee verloren hebben zou nevens de vergoeding der waarde van weder-, beleging moeten gegeven worden voor die beesten die noodig zijn om de landbouwuitbatingen op normale wijze te herbe ginnen. Aangezien de artikels 1109 tot 1 1 13 van het burgerlijk wet boek bepalen dc nietigheid van een verkoop gedaan onder invloed van dwang, en aangezien dat deze dwang uitgeoefend rechtstreeks of onrechtstreeks door oorlogsfeilen, is zulke verkoop als nietig te aanzien en valt hel verlies ten laste van de oorzaak van den dwang, t is (e zeggen van do en dient als oorlogsschade, aanzien te worden. Gezien de mistoestanden in hel niet bezette gebied van België voor wal aangaat regeling der schade veroorzaakt door het Belgisch leger of door de legers der geallieerden, mistoestanden die lot hel eigenaardig feit leiden dat zij die door de legers, na geleden schade, niet onmiddclijk vergoed werden, recht hebben de wel voor vergoeding der oorlogs schade in te roepen en daardoor ook recht le krijgen door herstel, terwijl zij die eene vergoeding ontvingen volgens de wel. van 1 1 Oogsl 1887, in de onmogelijkheid verkeeren niet deze som hun vernielde eigendom te herstellen... ware het wenschclijk dat de Heer Minister van Ekonomische Zaken in samenwerking met zijn kolega van Landsverdediging zoude onderzoeken of niet le minste aan deze laatste geteisterde, eene bijkomende vergoeding zou kunnen verleend worden, hun Loelalcndc hunne onroerende goederen! te herstellen.

De Hopboer (1904-1984) | 1922 | | pagina 50