I i l 48 L. ê- D. Verdere besluiten. ONZE WERKING IN DE FRONTSTREEK 1919-1922 Bh- 1° Dut in liet arrondissement Yper dezelfde basis van ver goeding der oogstvruchten zoai genomen worden als in de arrondissementen Veurne en Korlrijk, namelijk de gelaxeerde prijs van den bevoorradingsdiensl. 2° Dat er meer bijzondere Staalskommissarissen zouden aangesteld worden, die bevoegd zijn in zake oorlogsschade dei- landbouwers. deel de hoeren René DesmcL, Gilot, Boslijn, Coucke en an deren 1°) Voor de geteislcrden die builen België verblijven en die haar hun vroeger woonplaats niet kunnen lerugkeeren, omdat hun hofstede of uitbating door andere landgenooten werd ingenomen, zou moeten ingezien worden! dal de wel voor oorlogsschade niet alleenlijk ’s lands herstel vóórziet, maar ook de vergoeding van de door de geteisterde geleden schade. Aan zulke getcislerdcn (die meest al in Frankrijk verblijven) zou moeien toegelaten worden Ic verklaren ofwel dal zij niet meer naar hun vaderland zullen terugkeeren ofwel dal zij zullen lerugkeeren zoohaast hen daarvoor de mogelijkheid geboden wordt. Aan hen die voorloopig niet kunnen terugkeeren, en die daarvan het bewijs zouden leveren, zou aanstonds de waarde 1914 der geleden schade, uiLbelaald moeten worden, en zou den zij eene verklaring der Rechtbank ontvangen' dal zij, in geval van terugkeeren naar ’l Vaderland, eene bijkomende vergoeding zouden ontvangen oni het herstel in België moge lijk te maken. 2°) Voor degene die niet kunnen terugkeeren zou er bc- hooren de volgende vergoeding loegckend te worden a) Voor de gebouwen, de weerde 191-1 b) Voor de oogstvruchten, de weerde 1914 c) Voor vee en alaam, de weerde 1914, vermeerderd met het verschil lusschen de koopweerdo in 1911 (of op ’toogen- blik van hel verlies) en de aankoopweerde of prijs van herstel in 1915 of 1916.

De Hopboer (1904-1984) | 1922 | | pagina 51