Prijskampen voor veldvruchten in West-Vlaanderen. - - Zooals <Jc voorgaande jaren zullen er in 1927 in Wesl-Vlaan- deren prijskampen voor vruchten Ie velde ingericht worden. Deze prijskampen hebben voor doel de beste graan- en aaro- appelsoorten te doen verspreiden, en alzoo de verbetering en de vermeerdering van de landbouwopbrengst te bewerken. He deilneniing non deze prijskamp is kosteloos. De bijzondere provinviale Commissie door de Bestendige De putatie van den Provincieraad aangesteld zal, zooals de vorige jaren, deze prijskampen in 1927 besturen en de jurys aanstel len wier leden de mededingende perceelen zullen beoordeelen met toepassing’ eener puntenschaal waarvan elke deelnemer kennis zal van krijgen. De prijskampen zullen ingericht worden met de medewer king der officieële en vrije landbouwvereenigingen. De landbouwers die geen lid zijn van een dezer instellingen, kunnen echter ook aan de prijskampen deelnemen. De prijskampen van 1927 begrijpen de volgende teelten tarwe, rogge, haver, aardappelen. Elke deelnemer mag mededingen voor één (eelt, ofwel voor verscheidene doch, wat de granen betreft, voor niet meer dan fwee van de drie soorten. Hij mag voor elke teelt slechts met één perceel mededingen en dit perceel moet ten minste 10 aren beslaan. De deelnemers moeten voor elk perceel eene vragenlijst in vullen. De leden der Landbouwcomicen en van den Boerenbond moeten deze lijsten vragen aan het bestuur hunner vereeniging en ze ingevuld aldaar terugbestellen. De landbouwers die geen lid zijn van eene dezer instellingen, moeten de lijsten die zij noodig hebben vragen in het Secre tariaat der provinciale Commissie en dezelve na invulling al daar terugzenden. Al de ingevulde vragenlijsten moeten naar dit Secretariaat gezonden worden ten laatste den 15 Mei 1927.

De Hopboer (1904-1984) | 1927 | | pagina 13