Verbond der Hopplanters van Brabant. Hopverbond van het Land van Poperinghe. 2 en Namens het Verbond, De Voorzitter, L. VAN DROOGENBROECK. De afgevaardigden van hel Verbond der Kopplanters hebben op hun vergadering van 1'0 Maart 1. I. beslist een alge- meene vergadering voor hopplanters te honden op Zondag 24 April, te 3 uur in Ons Huis Gentsche Steenweg, te ASSCHE, met volgende dagorde 1) Mededeel.ngen dooi- E. II. Raeymaekers. 2) Voordracht met lichtbeelden over verbetering van de hop asten door E. H. De Jaegher. 3) Uitleg over ziektenbestrijding door M. Lindemans. 4) Een woord over veredeling door Louis Van Droogenbroeck. 5) Bespreking over goed gewicht en overdrachtsaks 6) Prijsuitdeeling. Alle hopkweekers, leden van hoerengilden van Brabant Oost-Vlaanderen, komen dien dag naar Assche. In alle gilden waar hop gekweekt wordt, zullen de bestuurs leden de hopplanters aanzetten deze vergadering bij te wonen. Er zal veel te leeren zijn. Hopbond van Poperinghe (G Maart 1927). -Nooit heeft de Hoerengilde van Poperinghe zulk een toeloop van leden en an dere landbouwers geweten naar hunne ruime gildenzaal als Zondag namiddag. Er stonden immers twee even belangrijke voordrachten op de dagorde 1“ Bespreking over de nieuwe pachtwet, door den heer Brutsaert, volksvertegenwoordiger en 2° Voordracht met lichtbeelden, over de ziekten van hop en aardappels, door Eerw. H. De Jaegher. Voor eene bomvolle zaal hield onze volksvertegenwoordiger Dr Brutsaert eene hoogst belangwekkende toespraak. Hij deed bondig en klaar uiteen wal er reeds in de Kamer gestemd was inzake de nieuwe pachtwet daarna legde hij uil welk wetsvoorstel MM. Brusselmans, Sap en hij zelf ingediend heb ben opdat de frortfwel of pachtwet der verwoeste streek nog voor drie jaar zou verlengd worden. Hel langdurig applaus bewees hoe dankbaar ons boerenvolk is voor de krachtdadige werking van zijn volksvertegenwoordiger. Dan hield de Eerw. H. De Jaegher, secretaris van hel Hop verbond, eene der leerrijkste voordrachten over plantenziek ten. Met rond de tOO lichtbeelden toonde hij hoe de insekten- plagen, de zwarte roetdauw, de meeldauw, de kankerziekte

De Hopboer (1904-1984) | 1927 | | pagina 6