- - i Het Koninklijk Besluit over de mannelijke hopplanten. I Verbod in geheel België. In al de gemeenten van België (buiten de streek van Pope ringhe) is het verboden in de hoptwnen. mannelijke planten te behouden of aan te planten. (Art. 1). en de schurftziekte aan onze voorname teelten, de hop en de aardappels, schade berokkenen en verleden jaar meer dan 12 millioen frank deden verliezen aan de boeren onzer streek. Maar ook toonde de voordrachtgever aan door -welke gepaste m.ddelen men al die plagen bestrijden kan. Bij het einde, den onvermoeibaren lesgever bedankende, zegde Dr Brutsaert, dal hij nooit zulk eene klare en leerrijke landbouwvoordracht bijgewoond had. Of de boeren tevreden waren (De Standaard, 14 Maart 1927). Hopbond van Proven. Den Zondag 13 Maart heeft de plaatselijke vereeniging van hopplanters een uiterst welgelukte vergadering gehouden. De voordracht met lichtbeelden over de ziekten in onze hopvelden bekwam zooveel bijval als te Po- peringhe acht dagen te vooren. Hopbond van W'aton. Op O.-L.-Vrouw Boodschap, 25 Maait, hielden onze hoerengilde en hopbond een buitengewoon leerrijke vergadering, die de weerspleet was van de prachtige vergadering van Poperinghe belangrijke voordracht van M. den volksvertegenwoordiger Brutsaert over de pachtwet daar na de uitstekende voordracht met lichtbeelden over de ziekten der hop,, door E. II. De Jaegher. Aan beide voordrachtgevers onzen hertelijksten dank Ingevolge de wenschen, die de ministerieële commissie over het behoud der mannelijke hopplanten uitbracht, heeft de Bel gische Regeering op 17 Augustus 1926 een Koninklijk Besluit afgekondigd. Door dit Kon. Besluit wordt er een algemeen reglement ge maakt voor gansch België, maar wordt er ook een bijzondere schikking genomen voor de hopstreek van Poperinghe. In het Land van Poperinghe mag men uil gedoogzaamheid enkele mannelijke planten behouden, uit reden van het nevel achtig klimaat, dat het verspreiden van plantenziekten bevor dert.

De Hopboer (1904-1984) | 1927 | | pagina 7