Voordrachten over Ziekten der Hop. 22 C. V. LIN IJE- Volgens Ur Merkenscblager zou de Peronospora zich vol- genderwijze ontwikkeld hebben, in 1920 ontwaart men eerst die ziekte in Engeland, slechts ten jure 1923 in Duitschland. In 1924, doet zij haar vernielingswerk in Engeland, en in 1926. in IJuitschland. In Engeland duurt de ontwikkeling «.Ier ziekte of broeitijd 4 jaar; in IJuitschland enkel 3 jaar, bijal dien men het jaar 1923 wel als 'l echte jaar van ziektebegin aanneemt. Nog meer mag men bezorgd zijn om het tijdverloop «.lat de Valsche Meeldauw zal behoeven in het voornaamste hopdis- trikt van Europa, Tsjecho-Slovakië. In 1925 mocht men nog twijfelen of die ziekte aldaar ontstaan was; doch in 1926. ont waarde men stellig' 'verschijnselen van Valschen Meeldauw. Moest de Peronospora daar hetzelfde verloop nemen als in En geland en in IJuitschland, en moest het vochtig weder het verbreiden van zwamziekte begunstigen, dan zou er voor eeni- ge hopsoorten van Tsjecho-Slovakië een ramp te vreezen zijn. Evenwel zou de valsche Meeldauw aldaar wellicht zooveel schade niet aanrichten, dewijl verschillende Boheemsche hop soorten (zooals Mittelfriiher II., Spalier H., Semsch II.) drie jaar achtereen in Beieren best aan Peronospora weerstonden. Belangwekkend zal het zijn of die hopvarieteiten steeds voor die ziekte zullen ontvaatbaar zijn. In bet Land van Poperingh-, voordrachten, met lichtbeel den, doer E. H. DE JAEGHER le Poperinghe, 6 Maart te Proven, 13 Maart te Walou, 25 Maart te Rousbrugge, 3 April en I Mei te Reninghelst, 15 Mei te Walou (Sint Jan), 29 Mei. Later te Crombeke en te Vlamertinghe. In hl Land van Assche voordrachten door M. MANS le Assche, 24 April le Maxenzeel, 15 Mei te Lie- dekerke, 26 Mei te Opwijck, 29 Mei te Wambeek (10 u.), Schepdaal (3 11.), Sint Martens Bodeghem (4 1/2 u.\ 12 Juni Ie Pamel en 0. L. Vr. Lonïïteek, 17 Juli. Voordrachten door M. Val MISEREZ te Molbcm, St-l lricbscapelle, Esschene, Teralpheno, Ternath, Ste-Catharina Lombeek en Borght-Lom- beek de dagen zullen aangekondigd worden in het weekblad L)e Boer. In het Land van Aalsl, voordachten door M. BRICOUT, Staats- landbouwkundige, en M. Val. MISEREZ, landltouwinge- nieur. Zie daarover /Je Hoer telken zondag.

De Hopboer (1904-1984) | 1927 | | pagina 14