Hopplanters let op de nieuwe ziekte I 23 Welke maatregelen moeten wij nemen 1° Nu al de paraplukens of krulscheuten uitrukken, uit den hoptuin verwijderen en te huis verbranden. Dit is de belangrijkste voorzorg, die men nemen kan. Het is veel beter een of twee gezonde ranken aan te leiden dan men ranken behoude, waaitusschen er één zieke rank zou zijn. 2" In den loop van den zomer den grond tusschen de rijen hop goed bewerken, zoodanig dat hij steeds mullig en opper vlakkig droog ligge. Ook zal men hel onkruid zorgvuldig uittrekken en uit den hoptuin. verwijderen. De nattigheid is de voornaamste agent om de smetstof dezer ziekte op de nabijstaande planten uit te breiden. 3“ In Duitschland heeft men ondervonden dat een volledige bemesting (stikstof, fosfcorzuur, potasch en kalk) de planten sterker maakt legen de ziekte, en dat de planten die aange jaagd zijn met stikstof alleen (zooals veel heir of ale) weeker zijn en meer vatbaar voor besmetting. 4° De planten moet men besproeien met een pap van koper zout, hetzij Bordeleesche pap, hetzij Californische pap, hetzij Let op de nieuwe ziekte, en neemt op tijd alle maatregelen om de uitbreiding van die plaag te voorkomen 1" omdat er overal in de jonge scheiden of uitloopers zoo algemeen paraplukens (of krulschoten) verschenen zijn, zoodat wij wel in onze hopteelt dezelfde ramp te gemoet gaan die verleden jaar de Duitsche hopteelt geteisterd heeft 2“ omdat Prof. Salmon, de geleerde Engelsche deskundige, bevonden heeft dat de Valsche Mr.eldauwziekte niet alleen uit wendig is op de bladeren en ranken, maar de struik (kuil, of blok), inwendig ook kan besmet worden en het doodgaan van de plant voor gevolg zou hebben.

De Hopboer (1904-1984) | 1927 | | pagina 15