27 D. H. B. een klein scheutje petroleum aan toe. We kunnen aldus de bekomen vloeistof, of Californische pap, bewaren tot we ze ncodig hebben. Nu wordt dit bestrijdingsmiddel niet zuiver toegepast, maar aangevuld met een zeker aantal deelen water, al naar gelang de te bestrijden kwaal en de aangetaste plant. Hierna geven we nu enkele bestrijdingsformulen met Californische pap Tegen meeldauw bij appels l deel Californische pap en 15 deelen water, als de bestrijding gebeurt vóór den bloei 40 deelen water, als ze later gebeurt. Tegen schurft bij appels en peren, zelfde formule als voor meeldauw bij appels. Tegen pokziekte bij peren l deel Californische pap en 5 deelen water, even voor het opengaan der knoppen. Tegen krulziekte bij perziken 1 deel Californische pap en 7 deelen water deze formule moet echter- minstens veertien dagen vóór- het opengaan der bloemknoppen toegepast worden. Tegen meeldauw bij rozen 1 deel Californische pap en 40 deelen water. Tegen meeldauw bij tomaten en hop i deel Californische pap en 40 deelen water, als de bestrijding gebeurt bij over dekte lucht en 60 deelen water als ze gebeurt bij zonnig weder. De oplossing wordt op de plant verstoven bij middel van een zoogezegd pulvérisaleur of fijnverstuiver. Men lette echter op dal dit apparaat vervaardigd zij uit geel koper en niet uit rood koper. N. B. Kopersulfaat (blauwe aluin), zoowel als normaal puppoeder, kunt ge bekomen in de aankoopafdeelingen der boerengilden en in de stapelhuizen of magazijnen van den Belgischen Boerenbond te Aalst, te Leuven, te Yper. X'icolinc-exlract van Roosendaal In Holland, met 500 gr. zui vere nicotine, per liter, kunt ge vóór 15 Mei bekomen bij hel Hopverbond van Poperinghe. Itelgische. Nicotine-sul/aa/, met 500 gr. nicotine-sulfaat per liter, wordt soms als Nicotine of Hollandsche Nicotine verkocht door alle slag van kooplieden of rondventers.

De Hopboer (1904-1984) | 1927 | | pagina 19