De snijd legen de Roede ViekzieKle in Beieren, len jare 1927. Waarschuwing 13 n Onderhoudt wel het reglement nopens de manne kens of mannelijke hopplanten. In de volgende aflevering van het tijdschrift, zal opnieuw dit Koninklijk besluit uitgelegd worden. Onderhoudt stipt dit reglement, 'wilt ge niet dat het afgeschaft worde. In 1923 heeft men voor de eerste maal de zwam der Peronospora of Roode Vlekziekte waargenomen. Het vol gende jaar heeft deze plaag der hop zich meer verspreid, en in 1926 werden de meeste Duitsche hopstreken met een zware ramp getroffen. De Beiersche hopteelt, vooral in Hallertau, heeft daarin het grootste verlies geleden in 1926 alleen bedroeg die schade 30 millioen mark, of 2^o millioen frank verlies voor de Hallertauer hopplanters. Tegen die nieuwe plaag hebben die geteisterde hop- boeren, voor de eerste maal in 1927, ernstig en volhoudend den strijd gevoerd daartoe verleenden het Duitsche Rijk en de Staat Beieren krachtdadige.hulp. Wegens haarbelang voor de groote Beiersche brouw- nijverheid is de hopcultuur van groot bedied in de lands- economie de Peronosporaschade ten bedrage van 30 mil lioen mark was een zware slag niet alleen voor de hop planters, maar voor gansch het Beiersch volk. Met den geldelijken steuu van de Staatsregeering heeft het Landelijk Ambt voor Hopverbetering, onder de leiding van Prof. Dr Korff, een volledige organisatie voor het be strijden der nieuwe hopziekten- te werk gesteld, met 32 onderzoeksstations in de Beiersche hopstreken en ongeveer 500 berichtgevers uit de gausche hopcultuur.

De Hopboer (1904-1984) | 1928 | | pagina 17