-so il Land het Verbod en van 1° Welke mannelijke planten worden er gedoogd of lijdelijk toegelalen In de hopgemeenten van het Land van Poperinghe worden voorloopig enkele mannelijk planten gedoogd gedoogzaamheid in Poperinghe. Mogen er mannelijke planten staan BUITEN de hoptuinén of hommelhoven Neen. Immers in de hopgemeenten van het Land van Aalst- Assche, en van het Land van Poperinghe moet men al de man nelijke hopplanten uitroeien, die buiten de hoptuinén staan, hetzij in de hagen, hetzij in de bosschen, hetzij in de hove- kens of lochtingen. Zelfs op de aanpalende gemeenten mag er, binnen een strook van een kilometer over de grenzen dei- hop gemeenlen, geen mannelijke hopplant slaan. Il'7£ is er verplicht die mannelijke hopplanten, buiten de hoptuinén, uit te roeien 1° In de hopgemeenten van het Land van Poperinghe zoowel als van het Land van Aalst-Assche zijn de eigenaars en de. pachters verplicht de mannelijke hopplanten uit te roeien zoo wel- in de bosschen als op de andere landen, waarvan zij met gelijk welk recht genot hebben. (Art. 2). 2° Dezelfde verplichting, om dé mannelijke hopplanten uit te roeien, is opgelegd a) aan de burgemeesters, voor de gemeentelijke eigendom men bf. voor de eigendommen van Staat of Provincie aan de agenten of aangestelde van Waters en Bosschen, aan de ambtenaren van Bruggen en Wegen, aan de ambtenaren van Staatsspoorwegen, Telefonen, Telegrafen en Buurtspoor wegen, aan de toezieners van- de Provinciale banen. 3° In de gemeenten, die aan de hopgemeenten palen, zijn de eigenaars en de pachters verplicht ook de mannelijke planten uit te roeien op alle gronden die op een kilometer langs de grenzen van hopgemeenten liggen. (Art. 2). In het Land van Poperinghe zijn hopgemeenten Rousbrug- ge-Haringhe, Stavele, Crombeke, West-Vleferen, Oost-Vleteren, Pollinkhove, Reninghe, Woesten, Elverdinghe, Boesinghe, Brie- len, Dickebusch, Kemmel, Westoutre, Vlaiwertinghe, Rening- Voormezeele, Zonnebeke, Proven, Watou, Poperinghe. er

De Hopboer (1904-1984) | 1928 | | pagina 18