De Hopcrisis besproken in de Gemeenteraad te Poperinghe. 29 A. VAN OOST. In de gemeenteraadszitting' op aS Maart 1930 hadden de gekozenen der frontpariij voorgesteld een motie te zenden aan de Regeering om als redmiddelen der hopcrisis voor te stel len i° volledig uitroeien der mannelijke hop, en 2° een in- komrecht Van 500 frank per 100 pond vreemde hop. hop te Antwerpen, hetgeen de Hopverbonden van Assche eri Poperinghe even gelijk vragen. Wat de economische en fiscale middelen betreft heeft de Minister geen woord gerept over de afschaffing der-over- drachttaks, Ook werd er niet ingegaan op het voorstel van M. Carton de Wiart, op de fijne vreemde hopsoorten de weel de taks van 6 te heffen. Wat de verhooging der invoerrechten aangaat, kregen de hopboeren het antwoord dat zij helaas! verwachtten België is aan het handihave.n van het huidig bedrag der invoerrech ten op de vreemde hop gehouden krachtens de handelscon- tracten met de vreemde mogendheden de bepalingen dezer overeenkomsten moeten we eerbiedigen totdat het tijdperk, voor hetwelk zij gesloten zijn, verstreken is. Die contracten, welke niet alleen over de hop maar over honderde landbouw producten en nijvër.heidsarlikelen loopen, nu gaan opzeggen of scheuren, zou zoo min overeenkomen met een welbegrepen handelspolitiek als met de eerlijkheid inzake het houden van een gegeven woord. Het verhoogen der tolrechten zal misschien later kunnen geschieden, wanneer wij de tolrechten met de andere landen zullen herzien

De Hopboer (1904-1984) | 1930 | | pagina 13