Haiiooaie HopteDloonstelllng van het 35 voor 3» T9 OCTOBER TOT 26 OCTOBER 1930 !2.oeo FR. PRIJZEN de bop van Aalst en Poperinébe Waren aanwezig 21 afgevaardigden der aangesloten hopbou den M. Maurice Lebbe was verhinderd de vergadering voor te zitten M. Brutsaert, kamerlid en eere-voorzitter nam plaats aan de bestuurstafel. 1. Na voorlezing van het verslag der vergadering d. d. 9 Maart 1. 1., bespraken de leden de berekening van de hop teelt in igz'J zie daarover het opstel van den Eerw. heer De Jaegher over den Economischen toestand der hopteelt, bl. 41. in deze aflevering. 2. Schikkingen werden genomen voor de hoptentoonstellin gen in het Land van Poperinghe. Zie in deze aflevering, bl. 33. De Eerw. Heer De Jaegher en Dr. Brutsaert deden uiteen welke voetstappen zij gedaan hadden om een nationalen prijs kamp van hop te Antwerpen te bekomen. Tot dan toe had het Ministerie van Landbouw geen antwoord gegeven op dezen brief d. d. 9 Maart 1930. Daarom zond de vergadering oen protestbrief naar het Ministerie Met genoegen mogen wij thans aankondigen dat het bestuur don 15 Augusti een gunstig ant woord ontving de nationale tentoonstelling te Antwerpen zal plaats hebben dank zij do tusschenkomst van onzen volksver tegenwoordiger Dr. Brutsaert. 3. De Eerw. Do Jaegher gaf dan oeno voordracht over de we- reldopbrengst van hop in 19.9 en 1930 Dit staat te lezen in de ze aflevering, bl. 36. Daar zullen de Belgische brouwers onze goede hop waardee- ren. Binnen acht dagen verschijnt een speciaal nummer van De Hopboer voor do hoptentoonstellingen. te Poperinghe, den 10 Augusti 1930'

De Hopboer (1904-1984) | 1930 | | pagina 3