Treurige vooruitzichten J Het Koninklijk Besluit over de mannelijke hop. 14 Wij heb- Landbouw. belast met de uit- jDURA LEX SED LEX Het is besluit genomen besluit geno- waar- toestand ver laste n Het bierverbruik daalt immer voort en neemt afmetingen die het ergste laten voorzien voor don afzet der hop in 1931. In Duitschland ging het bierbrouwen in 1930 met 9 miljoen achteruit in vergelijking mot 't jaar 1929. Do vermindering van verbruik was noehthans eerst merkbaar vanaf September. Do eerste maanden van dees jaar laten nog eenen sterkeren achter uitgang voorzien. Ook in hopplanter met welwillendheid zal ingevolgd worden, in uw belang, planters, dat het bovenstaande isdaarom zonder uitzondering van nu reeds ’t men de mannekens uit te wippen. In^hét staatsblad van 11° Maart j. 1. vindt men ’t Konink lijk Besluit van 27e Februari, hetwelk luidt als volgt Overwege'nde den nadeeligen invloed dor mannelijke planten op de hoedanigheid der voortbrengst Op voorstel van onzen Minister van 'ben besloten en wij besluiten Art 1. Artikels 4 en 5 van ons Besluit van 5 Oogst 1926, worden ingetrokken. Art. 2. Onzen Minister van Landbouw is voering van het tegenwoordig besluit. Gegeven te Brussel den 27' Februari 1931. Albert. Daarmêe word de gedoogzaamheid die toeliet eenige manne kens te kweekon in evenredigheid met ’t getal planten, ingetrok ken. Laat ons hopen dat het verbod op de mannekens door ieder België is er in ’t meerendeel der provinciën vermin dering van voortbrengst waarneembaar. De crisis toestand in wij thans leven, kan niets anders dan den slechten zooveel te meer dal er een heel pak nieuwe zal moeten afgedragen worden. De brouwers strijden tegen ’t gevaar van verhooging der ac cijnsrechten op het bier, zoodat op oenen afslag van dien na- tionalon drank al niet voel moet gerekend worden. Hopplanters overweegt zulks, en neemt maatregelen.

De Hopboer (1904-1984) | 1931 | | pagina 6