I Het fosfoorzuur in de Hopbemestimg. J i 8 Alle hopplanters gaan naar de algemeene vergadering die op Zondag 4 Maart, om 3 ure namiddag zeer stipt, te Poperinghe gehouden wordt. De inzichten over het belang en de rol van het fosfoorzuur, t. t. z. van do fosfoorzuurbemesting der hop, zijn zoowel voor wat de vroegere als tegenwoordige geschriften betreft, dikwijls tegenstrijdig. In ’t meerendeel der gevallen nogthans, zeggen die schijnbaar tegenstrijdige adviezen hetzelfde, als men maar de uitgedrukte zienswijzen goed beoordeelt, t. t. z. als men rekening houdt van de verhoudingen en toestanden. De kennis van ’t belang van het fosfoorzuur in de levensge beurtenissen is reeds tamelijk oud. Reeds in 1719 werd daarover gesproken en Sachs, de schepper der Physiologische Wetenschap, schreef vóór 100 jaar dat het schijnt dat vorming en ontwikkeling <ler bloem afhangt van de vermeerdering van den kleinen voorraad aan fosfoorzuur die men gewoonlijk in den grond aantreft Bij het beoordeelen der verschijnselen wegens de werking der bemesting bij de hop, moet er op gewezen worden dal er gewoon lijk geoordeeld wordt volgens de bemesting, opbrengsten kwaliteit; in zeldzame gevallen vindt men eeue beschrijving over de natuur yan den grond, vruchtbaarheid ervan, vochtigheidstoestand enz. Hier ook is er oneindig veel veranderd, en 't ware jammer moest de Poperingsche hopplanter door onachtzaamheid, of mis leid door dwarsdrijvers, de bekomenc vooruitgang laten te loor gaan. De brouwerij van lage gisting, waar vroeger nooit Popering sche hop binnen kwam deed proeven en bekwam aanmoedigen de uitslagen in de brouwerij van hooge gisting neemt zij opnieuw stilaan de plaats in, die zij vóór tientallen van jaren bezat. Onderzoekingen en proeven bewijzen van dag tot dag, dat er kwaliteitshop in 't Poperingsche wordt voortgebracht. U. S.

De Hopboer (1904-1984) | 1934 | | pagina 12