Het op voorhand verkoopen der hop. Aanonze lezers tiopplanbers. 2 DE HOPBOER Weer is een jaar voorbij. Het was gelukkiglijk onder opzicht van hopteelt, geheel anders dan de vorige jaren. Er werd mer kelijk vooruitgegaan en de opbrengst was loonend. Met zelfvol daanheid ziet de hopplanter terug naar de bekomen uitslagen en hoopvol gaat hij de toekomst te gemoet. De redaktie van De Hopboer wenscht die toekomst goed, en dat zo een spoorslag weze om nog hardnekkiger en sneller de faam onzer Aalstersche en Poperingsche hop overal te doen doordringen. Hopboeren, gij hebt de toekomst van de hopteelt in België in handen 1 Veel weg hebt gij afgelegd om betere produkten te bekomen, maar nog blijft er veel te doen om tegen de vreemde hop stand te kunnen houden. De brouwerij moet bewerkt opdat zij weten zou, welke puike hop er hier door de planters wordt voortgebrachl ze moet ingelicht, door cijfers en uitslagen van proeven, over de waarde en de eigenschappen onzer goede voorl- brengsten. Geleidelijk doch zeker wordt er hier dan in België, voor do belgischo hop een vast atzetgebicd veroverd. Daarom beste hopplauters, past het in ’I begin van dees jaar, benevens de algemeene wenschen van gezondheid en voorspoed u nog te sturen den wensch, dat gij met vasten wil en taaie volharding alles involgen en doorvoeren zoudt, wat bijdragen kan tot verdere verbetering van de kwaliteit van uwe hop. De Hopboer wenscht u klaar inzicht en zorgvuldigheid bij ’t kweeken van de hop goed begrip van de aanduidingen, raad gevingen en werking die gedaan worden, getrouwheid aan uwe vereenigingen en plichtbewuste samenwerking. Moge het jaar 1934 voor de Aalstersche on Poperingsche hop teelt een jaar zijn van vooruitgang en winstgevendon afzei 1 Verleden jaar werd er hier tegen het op voorhand_yerkoqpen der hop gewaarschuwd. In de SaazérHöpfen - und firauer Zeitung van 14 Oktober 1933. verscheen een artikel over het zelfde onderwerp, en werden er aan de Tcheko-Slovaaksche Regeering maatregelen gevraagd tot beteugeling van dergelijke praktijken.

De Hopboer (1904-1984) | 1934 | | pagina 6