fepptata houdt uwe hop gezond Laat u inschrijven voor hoptentoonstel lingen van 21, 22, en 23 September. 7 Het gemiddelde van 25 ontledingen Poperingsche hop gaf I Do roode vlekziekte dreigt ieder jaar binst den pluktijd veel schade te veroorzaken. Het is derhalve noodzakelijk tot het einde toe herhaalde besproeiingen met Nosperit of Koperkalk Wacker oplossingen, uit te voeren. Men gebruikt nu 1/2 kgr. per 100 liters water en herhaalt de besproeiingen volgens de omstandigheden. Na iederen regen moet er opnieuw besproeid worden, en voorna melijk moeten de koppen op boveneinden der ranken goed met sproeivocht bedekt worden. Geeft ook acht op den witten Reeds werden hier en daar vernietigde knopjes aangetroffen. Op de bladeren werd nog niets bemerkt, en ’t is wel niet waarschijnlijk dat er uitbreiding komen zal. Daar de hop dees jaar opnieuw winst zal afwerpen, is het best dat aller aandacht gevestigd worde op alle mogelijke gevaren. Mocht het noodig worden van te sulferen, men gebruikt ongeveer 60 kgr. sulfer per gemet. in l()33 een gehalte aan harsen van i6.5°l<>. Het gemiddelde van,25 ontledingen Poperingsche hop gaf in ipS'i een gehalte van enkel 12.9 Wat do gevolgen daarvan zijn geweest is gemakkelijk om gissen. De schijnheilige verdedigers der Belgische hopteelt, hebben de gelegenheid niet laten voorbijgaan om da Poperingsche hop teelt aan te vallen en te kleineeren, denkende op die manier den technischen raadgever te treffen. Poperingsche hopplanters zijl gij bereid om spijts allerbeste hop op de markt te brengen - Neemt dan de noodige maat regelen om niet te vroeg te beginnen plukken houdt uw ge was gezond en jeugdig en begint eerst met plukken als uwe hop volledig! is uitgegroeid en rijp is. Te vroeg plukken schaadt den hopplanter zelf, en ook de al gemeenheid

De Hopboer (1904-1984) | 1934 | | pagina 11