f 3 I TCHEKO-SLOVAKIJE. 1. Saaz (Duitsch bericht) De regens der laatste tijden hebben do mislukking der hop in een groot deel der streek bezworen. In do vochtige lagen verbetorde de hop merkelijk. Daarentegen is in een groot deel van ’t hopgebied eene misopbrengst zeker. Er blijft voor ’t oogenblik eon goed vierde zonder voortbrengst en in een ander vierde zal die zeer gering zijn. In de twee vierden die blijven is do stand zwak tol middelmatig goed. Te zamen genomen, voor ’t geheelo gebied, flauw. De planten zijn gezond, maar do roodo spin kwam sedert eonigo tijd veel voor. Zij wordt maar gedeeltelijk bestreden. De belvorming gaat zeer traag vooruit. In sommige volden moet men mol plukken beginnen, doordien er op eene en dezelfde plant bellen on nog veel bloei aanwezig zijn, zal het plukken moeilijk zijn. De opbrengst hangt nog altijd af van het weder gedurende de eerst komende weken Koert de droogte weer dan zal de toestand ver slechten blijft het huidige weder aanhouden dan zal de belvorming en rijping voortgaan en zal men een eerste klas produkt oogsten. De opbrengst was verleden jaar flauw, en dees jaar zal die nog flauwer zijn. Saaz (Tchekisch bericht) Door do vele regens is de plant veelver- beterd. Toch blijven de velden zeer ongelijk. In ’t algemeen mag men zeggen dal één vierde flauw, één vierde matig en den helft goed staan. Vroeg versnedene velden worden nu reeds geplukt, in de andere zal men eerst rond half Oogst beginnen. De roode spin, die maar gedeeltelijk bestreden wordt, treedt veel op. Andere ziekten zijn er niet. Eene schatting der opbrengst is nu nog onmogelijk, daar alles nog afhangt van het komende, weder. In alle geval zal men de opbrengst van vorig jaar niet meer bereiken. De kwaliteit belooft zeer goed te zijn. 2. Auscha. De stand is bevredigend. Bij do vroeg versnedene hop is de belvorming reeds afgeloopen, maar ze is ongelijk. Laat versne dene staat gelijker en belooft meer. De voortbrengst zal eerstklassig zijn, doch zeker lager zijn dan verleden jaar. In handelskringen zoowel als bij do planters wordt de opbrengst op ongeveer 18000 cen tenaren geschat. (In 1933 23000). De pluk zal rond half Oogst beginnen. 3. Dauba. De hop staat schoon en men verwacht eene opbrengst van 15-2000 centenaren. I. Raudnitz. Een vijfde der hop wordt van onder tol halve hoogte rijp, terwijl de top nog in bloei is. Er wordt ijverig bespoten tegen de roode spin De opbrengst zal flauw zijn en zal maar do 2/3 bedragen van die van verleden jaar(l 1C00 centenaren). 7. Grcnzhauzen. Men rekent op eene opbrengst van 80-90 centenaren.

De Hopboer (1904-1984) | 1934 | | pagina 7