4 Da tentoonstelling verhoogt van jaar tot jaar, zoowel wal het getal deelnemers aangaat als voor de hoedanigheid der tentoon gestelde hop, die heel, veel beter is dan verleden jaar en waarop onze kweekers fier mogen zijn. Een bijzonder woord van dank stuurt hij aan den Heer Simoons, landbouwingenieur, die omzeggens zijn levensideaal in de hop- kultuur heeft geplaatst, on die door zijn lessen en wenken aan de landbouwers, bekomen heeft dat de hop zoo goed is gelukt dit jaar als nog nooit is geweest. Maar het is niet voldoende dat de hop schoon en goed zij, er moet belernis gezocht worden in den benarden toestand van heden met den moeilijken verkoop der hop. En die toestand wordt te erger daar de Fransche hop uil het Noorden wordt ingevoerd om met de onze te mengen. Het recht van 60 fr. dat op de vreemde hop is gelegd, is niet voldoende. Dit brengt geen hinderpaal voor dien invoer. Frankrijk, die aan ons land do zege en zijn vrijwaring heeft te danken, die zich als onzen besten vriend wil doen doorgaan, behandelt ons dikwijls als don ergsten vijand. In den vreemde wordt er geconlingenteerd en den invoer beperkt. Om den invoer van hop in ons land te beperken, werd niets gedaan. Al wat gedaan werd door onze Regeering voor de hoppeteelt, is het geven van premiën, inrichten van proefvelden en verbeterde hopasten. Dit heeft machtig bijge holpen om de hop te verbeteren maar er zou een recht noodig zijn op de vreemde hop van 300 fr. in plaats van 60 fr. per 100 kgr. Dit recht zou geen invloed hebben op de duurte van het bier. Mocht er geen genoegen verkregen worden bij het Ministerie van Landbouw, dan nog zal geen moeite gespaard worden en zal aan andere deuren geklopt worden om voldoe ning en bescherming te verkrijgen. HEER SIMOENS dankt Heer Gouverneur, Heeren Overheden, Landbouwers, Handelaars, Brouwers en alle tegenwoordigen om hunne aanwezigheid op de tentoonstelling. De tentoonstelling van 1934 is bijzonder welgeslaagd, zoo voor ’t getal deelnemers als voor de hoedanigheid der tentoongestelde hop. Dit jaar werd de hop weinig of niet te vroeg geplukt, wat ter eere strekt der kweekers. De hop van dit jaar voldoet innerlijk en uiter- jijk aan alle vereischten en het verschil is oneindig met de vroe gere jaren. Een Jurylid van dit jaar deed zelfs de opmerking dat, voor wat het uiterlijke aangaat, onze hop van '34 hooger zou staan dan deze van Centraal Europa.

De Hopboer (1904-1984) | 1934 | | pagina 4