5 Jammer moet de hoptentoonstelling gehouden worden in treu rige omstandigheden. Al de gedane moeite en opofferingen wor den te niet gedaan en gesaboteerd door het iubrengen van hop uit de naburige Fransche gewesten. Een staal van die hop is op de tentoonstelling aanwezig en toont aan wat verschil er is met de onze. Iedereen zou de vergelijking moeten doen. Waarom moet die hop ingevoerd worden De Belgische brouwers zullen moeten voorzichtig zijn bij hunne aankoopen. Door dien invoer, indien niet ingegrepen wordt, zal het rechtmatig loon der kwee kers hun ontsnappen. Int mag niet gebeuren als men ingaat dat in de laatste crisisjaren de kweekers voor 35 millioen hebben verloren. Alleen verleden jaar is een goed jaar geweest. Men mag zich niet prijs geven aan de abnormale omstandigheden. Er is verbetering en er moet er nog gezocht worden, want die zijn nog mogelijk. Er moet nog meer gewerkt worden opdat al de gedane opofferingen niet te looi' zouden gaan. Do brouwerij zal do betere hop dan ook meer afnemen. Heer Simoons brengt ton slotte nog hulde aan do H. H. Brou wers die de Poperingsche hop hebben beproefd en voort koopen en medewerken tol verbetering van onze teelt. Men moet ho_ pen dat aanstaande jaar de tentoonstelling zal kunnen gehouden worden in betere omstandigheden. HEER VAN MELE, voorzitter der Brouwers Federatie van België, in het Fransch, brengt hulde aan den Heer Gouverneur en bedankt voor wat gedaan werd tot verbetering der teelt. De hop is veel verbeterd, grootelijks dank aan de werking van den Heer Ingenieur Simoens. Er zou meer moeten gezocht worden om allerbeste hop te hebben zoowel bij de kleine kweekers als bij de groote. De beste hop wordt ten felste betwist door de brouwers en dit zou moeten de betrachting zijn bij alle kweekers. Do ingeslagen weg moet gevolgd worden. Dan zal de Belgische brouwerij waar kunnen koopen en verbruiken Spreker eindigt met nog een woord van hulde ter nagedach tenis van wijlen E. H. Dejaegher, die zich de hoppeteelt zoo ter harte trok. Na deze rede maakte Heer Ingenieur Simoens bekend dat de Heer Gouverneur belooningen heeft voorbehouden voor de bes te hop geleverd door de kleine on de middelmatige kweekers. De belooning voor do kleine kweekers komt toe aan den Heer Gam. Corselis, van Reningelst. De bekroonde kwam persoonlijk

De Hopboer (1904-1984) | 1934 | | pagina 5