13 stal- nu bodem i vcr- men desnoods weze crop gelet Gepaard mot die winterbewerking diene men nu ook do or ganieke fosfoorzuur- on potaschmesten, to?. Good geteerd mest, riciuusmeel en vooral ruwe Peru-guano worden ondergewerkt, samen met een flinke dosis fosfoorzuur - en potasebmest, Geschiedt zulks nu niet, dan moet er in 'allo geval voor gezorgd worden dal dio meststoffen toegediend worden ten laatste in de maand Maart bij de tweede beploeging. Al naar volgens de gevolgde werkwijze, zal nu, ofwel in de vroege lento kalken. Alleen geen kalk te gebruiken terzolfderlijd als stalmest, Peru guano of superfosfaat. Volgens E. Hiltner ligt de optimale reaclictoestand voor hop tcsschcn dm voor klaver on lucerne. Hop vraagt in alle geval kalkrijken grond alleen als er voldoende kalk in den i aanwezig is, mag men kwaliteitsvolle hooge opbrengsten wachten. Men kalke dus zonder uitstel do hopvelden waar er sedert lang geen kalk moor werd aangewend. De fijnheid en rijkheid aan aroma worden sterk door eene kalking beïnvloed. Volgens Dr Merkenschlager in Die Ernahrung der Pflanze schrijft, is niet onverschillig welke kalksoort gebruikt wordt gelijk welke kalking is voordeelig, maar de beste uitslagen wor den bekomen door kalk te gebruiken die tevens magnesia inhoudt. Hij verteld hoe Wegeer er op wees dat do rijkheid en fijnheid aan aroma dor Hallertauhop vooral te danken is aan de rijkheid aan magnesia van deze Bciersche hopstreok. Magnesiakalk is evengoed te verkrijgen als andere kalk hij kost niet duurder wordt desnoods ook in zakken geléverd en hot ware gewenscht dat do hopplanters er een ruim gebruik zouden van maken Alleen dan, als de grond voldoende rijk is aan kalk, mag men eene volledige woiking der andere meststoffen verwachten, en kan men kloeke, gezonde, fel opbrengendo ranken bekomen. Eeno hoeveelheid magnesiakalk van 20.0 tot 3000 kg. om do drie jaar toegediend is aangewezen. Deze laatste twee jaar kwam de roode spin veelvuldig voor. Dit insekt overwintert in do spleten en tusschen de schors van de hopstaken en kepers der draadvelden. Ook bladluizen kun nen daar eene schuilplaats vinden. Er is veel te bekomen dooi de staken ea kepers eens duchtig te behandelen met Carbolineum oplossingen. De duurzaamheid van het hout zou er ook bij winnen.

De Hopboer (1904-1984) | 1934 | | pagina 13