5 om U. S. AANBEVOLEN HUIZEN Voor kolen en sulfer wendt u tot Felix Van Cayseele^Desmyter, Casselstraat, Poperinghe De aardvlooi kan, in gunstige gevallen, evenveel schade verrichten als de bladluis, doordien de jonge scheuten in Mei maand gedeeltelijk vernietigd worden, en in Augusti de hop bellen nagenoeg waardeloos kunnen gemaakt worden. Derhalve zal de hopplanter alles doen wat mogelijk is ook die insekten te bestrijden. Menige middelen staan ter beschikking. Door gepaste grondbewerking, en oordeelkundige bemesting zal hij vooraf zorgen dat de plant kloek weze en goed groeie. Groote hoeveel heden stalmest bevorderen het optreden der aardvlooien. Het is goed te begrijpen dal, als grond in goede voorwaarden ligt en als er wel opneembaar plantenvoedsel voorhanden is, dat de schade die door de vlooien veroorzaakt wordt gemakkelij ker uitgroeit en dat de plant er dus minder onder lijdt. Daarnevens komt natuurlijk de bestrijding door kunstma tige middels. Proeven, die door Hampp in Duitschland werden uitge voerd, gaven onder dat opzicht zeer bevredigende uitslagen. Als men de aardvlooien in Meimaand vernietigt, ontsnapt men natuurlijk aan de beschadiging welke hunne afstammelingen in Augusti zouden veroorzaken. Aardvlooi- en bladluisbekam- ping moet dus vroeg geschieden. De aardvlooi kan bestreden worden dooi- bestuiving met speciale produkten als Polvo en Kontra Insektenwurger, be sproeiingen met nicotine oplossingen geven ook goede uitsla gen. De bestuivingsmiddelen zijn derris praeparaten en men gebrüikt ervan 1 Kgr. per 1200 planten van nicotine worden oplossingen gebruikt van t per duizend, t.t.z. één halve liter nicotine van 950-980 graden per 500 liter sproeivocht. Zooals voor de bladluizen is bijvoeging van zeep aan te raden. De aandacht moet er dus op gevestigd worden, dat de be strijding der aardvlooien met nicotine, ook de eerste bladlui zen (vliegjes) helpt vernietigen en derhalve zeer voordeelige gevolgen kan hebben. Voor ’t gebruik van Polvo en Insektenwurger is een blaas apparaat noodig, zooals de draagbare sulferaars.

De Hopboer (1904-1984) | 1935 | | pagina 5