0 <zï EEN HARTELIJK WOORD... 1 M. DELANOTE, Pr. 2- JAAR alle han- Nr 1 JANUARI 1955 sterker en breder worden en dat met de hulp een zegen moge blijven, voor klein en groot in gans We zijn ’55 reeds ingetreden. Aan alle leden stuur ik mijn beste nieuwjaarwens naar den ouden trantEen gelukkig en zalig Nieuwjaar 1 Wat zal dit /aar voor ons, hoppebocren, meebrengen Wc zijn niet naïef genoeg om te denken, dat het zal vanzelf gaan. Over 50 jaar moch ten onze ouders denken na een slecht jaar komt er een goed, gelijk er na regen zonneschijn komt, als iets dat vanzelf gaat. We beleven andere tijden en het zou de eerste cultuur niet zijn die verdwijnt. We zijn nu in tijden van internationale betrekkingen, Benelux, handclsovcrecnkomstcn, concurrentie met verafgelegen landen dat alles wil zeggen, dat wij ons moeten aanpassen en onzen man staan in den strijd. We moeten voor eerst, de beste hoppekwekers worden en dank zij ons onverpoosd streven naar verbetering en wetenschappelijke voorlichting, kunnen wc dat. Onze prima hop is werkelijk prima in kwaliteit. Wij moeten ook goede zaken mannen zijn de markt moet ons laten leven en daarvoor hebben wij de steun en de bescherming van de regering nodigwij zullen onze hopcul- tuur zien bloeien of ten onder gaan, naar gelang bepaalde Ministers dit willen. De brouwerijen vinden hier hun gading en zij hebben er meer nodig dan wij er kunnen vóórtbrengendat moet goed zijn voor ons, want het is gans logisch, dat de binnenlandse hop van goede kwaliteit, eerst verbruikt worde, eer men onze markt laat overrompelen met hop uit de vreemde. Wij mogen het schaap niet zijn van de rekening Daar zijn ook de moeilijkheden met de maatschappelijke zekerheid en men belooft er ons nog 1 Daar is ook de nieuwigheid van het mckanisch plukken zal dit de redding brengen Wie ziet niet in, dat hij alleen, tegen al die moei lijkheden het hoofd niet kan bieden Het wachtwoord isalle han den aan de touwen... het schip is in nood Laten wij hopen dat het nieuwe jaar, nieuwe uitwegen brengt, dat de vereniging zou sterker en breder worden en dat met de hulp van Hierboven, de hop de streek. Zo wensen en zo bidden wij 1

De Hopboer (1904-1984) | 1955 | | pagina 3