TERRA SYTAM het systemische gietmiddel in de hopkultuur 75 ven een A. PHILIPS Scheikundig Landbouwingenieur. waren 16 proe- de hopkweker-proef- weinig produkt, dat en rode spin De grondbcgicting met 'I’crra Sytani aan de voet van de plant, tij dens het afgelopen seizoen in de Belgische hopkultuur op zeer brede schaal toegepast, heeft duidelijk aangetoond dat met reuzenschreden werd vooruitgekomen in de studie tot verbetering der bestrijdingsmetoden te gen bladluis en rode spin. Geen enkele hopkweker twijfelt thans nog aan het bijzonder belang en de grote voordelen van deze nieuwe metodc, die zich op uiterst korte tijd ongeveer volledig heeft ingewerkt, en de oude, jarenlang bekende ge bruiken ran het spuiten, in een klap grotendeels heeft op zij gezet. Met reden is iedereen overtuigd dat het aangieten der planten voor de toekomst beslist de verkozen metodc is geworden voor insektenbestrij- ding in de hopkultuur. l’erra Sytam, het systemiseh gietmiddel in 1954 voor het eerst in ons land op hop in proef gesteld, had zich onmiddellijk als een wonder middel laten kennen en verrukkelijke resultaten verstrekt. Bij iedere proefneming gedurende dit seizoen er in zijn geheel klonk telkens uit de mond van d nemerAls deze zo eenvoudige metode, met zo weinig produkt, dat zo gemakkelijk wordt toegediend, werkelijk bladluis en rode spin volledig afweert uit onze kuituur door één enkele behandeling, dan moet dit mirakel betekenen. En toch wat ongelooflijk scheen, werd inderdaad waarheid. Het Nationaal Hopinstituut te Asse, dat uitgebreide vergelijkende proeven met Terra Sytam op nauwkeurige wijze had uitgevoerd en de opbrengst had waargenomen, kwam tot zulke aanlokkelijke cijfers, dat geoordeeld werd in het vervolg voor de Belgische hopkultuur geen verder uitstel tot het in zwang brengen der gietmetode nog te kunnen goedkeuren. Niet alleen in het Hopinstituut, maar ook bij de verscheidene proef nemers, meestal uit de vooraanstaande hopkwekers gekozen, had de aan- gicting met Terra Sytam zulkdanige ophef gemaakt, dat deze metodc zon der tamtam noch reklame, zo snel als een vuurtje dat zich uitspreidt, over al werd bekendgemaakt en iedere hopkweker op de hoogte werd gebracht. De verwachtingen, die men dan ook in 1955 aan de toepassing van Terra Sytam in de praktijk had gesteld, werden met veel belangstelling tegemoet gezien. De resultaten waren, op zijn geheel genomen, opnieuw

De Hopboer (1904-1984) | 1955 | | pagina 16