Pope ls even waaraan VERMEERDERDE WAARBORG EN' DOORLOPENDE KONTROLE paganda die door het Hopinstituut bij de Belgische Brouwerij werd ge voerd. Door middel van persoonlijk-geadresseerde brieven werd de aan dacht der brouwnijverheid op de degelijkheid onzer verstrekte waarbor gen gevestigd. Het is dan ook verheugend te kunnen vaststellen dat de belang stelling voor de gecertificeerde Primahop jaarlijks stijgende gaat. Hierbij brengen wc graag hulde aan de inspanningen die in dit verband door de afgevaardigde brouwers in deze Algemene Raad, worden gedaan. In wat voorafgaat hebben wc opzettelijk de kontrole der hop in de magazijnen der hophandelaars niet behandeld. We willen hier immers, speciaal de aandacht spitsen op een paar ingrijpende wijzigingen, onze kenringswerking werd onderworpen. In de eerste plaats werd alle tc-ccrtificcren primahop dit jaar voor het eerst gekontrolcerd onder oogpunt van vochtgehalte. Waar we bij de toepassing van dit bijkomend onderzoek aanvankelijk voor moei lijkheden bevreesd waren, mogen we thans beweren dat we deze nieuwig heid vanaf het eerste jaar tot een goed einde konden brengen. Eerlijk heidshalve merken wc op dat deze zaak, ten gevolge der tijdige leveringen bij uitstekende weersomstandigheden, zekerlijk werd vergemakkelijkt. Ook was het ons een voordeel te kunnen putten uit de jarenlange ondervinding die ter zake door sommige handelsmiddens in de streek reeds was ver- worven Deze nieuwe kcuringsuiting maakte het aldus mogclijk dat in 1955 omzeggens alle gecertificeerde Primahop in balen werd geperst met een vochtgehalte dat gelegen was beneden de 11 Slechts bij een vijftal loten was dit procent gelegen tussen 11 en 12 wat nog beneden het maximum is, voorzien in het reglement. We zijn de mening toegedaan dat dergelijk resultaat werkelijk mag geciteerd worden. Ongetwijfeld zal de bewaarkracht van de Poperingse kwalitcitshop hierbij zeer gebaat geweest zijn Een tweede belangrijke verandering betreft de permanente kon- trole vanaf de levering der hop door de planter, tot na de persing door de handelaar. I ijdens de voorgaande jaren was de voortdurende aanwezig heid van een afgevaardigde der kcurmgskommissie niet uit te voeren, ten gevolge van het tekort aan personeel tegenover de grote hoeveelheid te primeren hop. Toenmaals werd deze doorlopende aanwezigheid vervangen door herhaalde nauwkeurige kontrolebezoekcn. In augustus 1955 echter werd door het Gemeentebestuur van Popc- ringc besloten twee bijgevoegde hopkeurders door de Gemeenteraad te laten aanstellen.

De Hopboer (1904-1984) | 1956 | | pagina 14