desgevallend bijkomende behandeling 25 van thiometon. De talrijke België waren overtuigend passingen, een nieuw sistcmisch insekticide en akarieide op de markt ge bracht. dat een ware revelatie betekent. liet is namelijk de EKzVl’INE, op basis proeven in 'Zwitserland. Frankrijk. Nederland en en doorslaand. De EKATINE leent zich voor bespuitingen en begietingen en kan 1 voor gekombincerde behandelingen met koper (oxydule of blauw koper) en gemikroniseerde spuitzwavel vermengd worden, zodat te gelijkertijd de valse of echte meeldauw kan bestreden worden. I let produkt verzekert een radikalc, snelle en langdurende werking tegen de hopluizcn en rode spinnen (3 a 5 weken), is selektief (O.L.H. beestjes en galmuggen worden met gehinderd), heeft uitvloeiend vermogen (wat een stof toclaat over alle delen van de planten), mensen en hetgeen op tige maskers, speciale sproeikleding, voorzorgsmaatregel een buitengewoon regelmatige, fijne verdeling van de aktieve en is praktisch niet giftig voor huisdieren. Het wordt trouwens verkocht zonder doodskop, een geringe toxiciteit wijst. Eenvoudig in gebruik, zonder las- cnz... Het past alleen de gewone len in acht te nemen bij het gebruik van gewone insek- ticidcn Bovendien valt het, ekonomisch gezien, goed mee. Ekatine kan tot vóór de oogst benuttigd worden en heeft geen minste schadelijke nawerking op grond, plant en oogst. De brouwwaarde van de hopbellen ondergaat geen geringste wijziging (bitterheid schuim- vorming gisting). Bij begieting geeft men per plant 1 lit. van een 0,1 percen tige op lossing. Bij bespuitingen behandelt men de planten met een 0.1-percentige oplossing (1 lit. voor 1.000 lit. water). Bij de heer De Poorter, hopverbouwer te Hekelgem, werden op verschillende percelen vergelijkende proeven aangelegd tijdens het jaar 1955. Er werd gedeeltelijk begoten en gedeeltelijk gesproeid. Ten overstaan van de andere sistemische kwam de Ekatine sukses- vol uit de strijd. Toch was de algemene indruk dat bespuitingen te ver kiezen zijn boven begietingen. De werking is in het eerste geval sneller, hetgeen zich goed laat uitleggen, daar de opname langs de bladeren snel ler geschiedt dan via de wortelen. De proeven, die opgevolgd werden door vaklieden en bevoegde overheidsdiensten, hebben schitterende uitslagen gegeven. Heel de groei periode bleven de planten luis- en spinvrij. Het feit dat gemengde bespm tingen kunnen uitgevoerd worden (b.v.b. Koper -4- Ekatine) betekent een besparing van arbeid en geld. De behandeling wordt best uitgevoerd wanneer de hopplanten 1,50 a 2,00 m hoogte bereikt hebben. Op dit ogenblik is het bladgcstcl ruim ont wikkeld om een goede absorptie te verzekeren. Alleen in uitzonderlijke gesallen is een

De Hopboer (1904-1984) | 1956 | | pagina 26