gen III. - I IET PLUKKEN. nog van 48 10.00Ü F 80.000 F en mo- van septem- i en is een Deze cijfers zullen wel dicht de werkelijkheid benaderen niet als overdreven beschouwd worden. Rekening houdend ook met de interesten op volgende kapitalen Vcldinstallatic 150.000 F Vz droogccst 40.000 F ’/z sprocimaclnne 20.000 F Manden, stoelen, zakken, ladders, enz... Omlopend kapitaal kort steeltje behouden, tijk is dit dan vaak met minder zorg wordt gewerkt. Het is daarom dat het pluk- om takjes en blaad- het produkt kunnen A) Handplakken. 1 let plukken der hop geschiedt in de eerste helft ber wanneer de hopbellen volledig uitgcgrocid zijn, goed gesloten naar twintigtal volwassen plukkers nodig gedurende grote last voor de meeste plan- en veelal slaapgelegenheid op de hoeve moeten vinden. In werkelijkheid mag men spreken van een dertigtal wegens het feit dat er altijd veel onvolwaardige plukkers zijn, als kinderen en ouderen van dagen. De hop wordt meestal geplukt door vrouwen en kinderen uit de hopstrcck zelf, of door vreemden uit de streek van zandig Vlaan deren. Kenmerkend is het feit dat in de hoppcstreck met de goedkeu ring der overheid, de scholen slechts rond half september heropend worden. De hoppepluk is bij uitstek een gelegenheidswerk; en 300.000 F a 4 12.000 F Wc zien dus dat in normale jaren een ha hop mm of meer opbrengen, om een redelijke vergoeding te hebben arbeid. Eveneens kunnen wij bemerken dat ruim 1/3 naar plukuitgaven gaan, en het is voor merkelijke onkosten verminderingen des te groter naarmate de betcclde op- 140.000 F moet voor kapitaal en van de globale produktickostcn vooral deze post die vatbaar is De invloed der pluklonen is i pcrvlaktc stijgt. ipbrengen, de soort een kenmerkende aroma verspreiden. De bellen moeten afzonderlijk afgeplukt worden, en nog een om het uitcenvallen te beletten. In de prak- onmogelijk daar het plukken betaald wordt per kgr, zodat werk meermalen daags moet gekontrolecrd worden, jes die het uitzicht en dan ook de waarde verminderen, zoveel mogelijk te weren. Per ha zijn een een twaalftal dagen. Dit betekent een ters, daar die mensen moeten gevoed worden

De Hopboer (1904-1984) | 1956 | | pagina 17